All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ top plate swivel heavy duty casters ] match 466 Products.
837lbs Heavy Duty Casters With Iron Center Polyurethane Wheels Dual Ball Bearings
| Wheel Center: | Iron |
|---|---|
| Wheel Material: | Polyurethane |
| Load Capacity: | Up To 837lbs |
8 Inch FLat Tread PU Wheel 660LBS Dolly Heavy Duty Casters
| Product Name: | 8 Inch FLat Tread PU Wheel 660LBS Rigid Plate Heavy Duty Casters Manufacturer China |
|---|---|
| Style:: | 8 Inch Pu Fixed Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 8 Inch |
Up To 837lbs Load Capacity Heavy Duty Casters With Polyurethane Wheel Material Zinc Painted Bracket Surface Treatment
| Load Capacity: | Up To 837lbs |
|---|---|
| Bracket Surface Treament: | Zinc Painted |
| Wheel Material: | Polyurethane |
PU 200mm 990lbs Loading Heavy Duty Casters With Aluminum Core
| Product Name: | 200mm 990lbs Top Plate American Type Aluminum Core Pu Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | Aluminum Heavy Duty Caster |
| Wheel Color:: | Dark Yellow |
6" Heavy Duty Casters For Industrial Black Glass Nylon Wheel Dual Brake Top Plate Trolley Wheels
| Product Name: | 6" Black Wheel Dual Brake Top Plate Trolley Wheels Heavy Duty Casters For Industrial |
|---|---|
| Style:: | Black Double Brake Caster |
| Wheel Size:: | 6" |
Plate Mounting Super Heavy Duty Casters 4 X 4.5 Inches Plate Size 7.5 Inches Overall Height Ideal for Warehouse
| Brake: | Front Brake |
|---|---|
| Caster Type: | Heavy Duty |
| Bearing Type: | Double Ball Bearing |
Industrial Double Ball Bearing Heavy Duty Caster Wheel With Total Lock Brake
| Bearing Type: | Double Ball Bearing |
|---|---|
| Plate Size: | 4 X 4.5 Inches |
| Overall Height: | 7.5 Inches |
Polyurethane Ball Bearing Heavy Duty Caster 50mm Wheel Black Steel Total Lock Casters
| Wheel Width: | 50mm |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Wheel Material: | Polyurethane |
Heavy Duty super heavy duty caster featuring black wheel optimized for heavy machinery and industrial equipment movement
| Wheel Color: | Black |
|---|---|
| Plate Size: | 4 X 4.5 Inches |
| Swivel Radius: | 3.5 Inches |
Top Plate Swivel Radius of 3-1/2 Inch Medium-load Casters for Medium Loads Heavy-duty Design
| Load Capacity: | 300 Lbs |
|---|---|
| Finish: | Zinc Plated |
| Overall Height: | 5-3/4 Inch |

