All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ top plate swivel heavy duty casters ] match 466 Products.
Orange Pu 150x50mm Heavy Duty Casters With Double Ball Bearing
| Product Name: | 150mm Swivel Rigid Brake Plate Double Ball Bearing Hollow Orange Pu Heavy Duty Casters With Green Paint Bracket |
|---|---|
| Style:: | Hollow Pu Swivel Heavy Duty Casters |
| Construction:: | Two Ballrace |
Orange 125mm PU Heavy Duty Casters With Brakes For Trolleys
| Product Name: | 125mm Swivel Fixed Brake Plate Orange Pu Hummer Tread Wheel Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | Pvc Tread Swivel Heavy Duty Casters |
| Construction:: | Welded |
4"X2" Iron Core 360° Rotating Heavy Duty Casters
| Product Name: | WBD Wholesales 4"x2" Black Rubber Iron Core Swivel Plate 360° Rotating Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | 4" Rubber Swivel Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 4inch |
837lbs Load Capacity Heavy Duty Casters Red Polyurethane Wheels Iron Wheel Center
| Color: | Red |
|---|---|
| Load Capacity: | Up To 837lbs |
| Wheel Center: | Iron |
Plate Stem Bolt Hole Heavy Duty Casters With Zinc Painted Bracket For Industrial
| Bearing: | Ball Bearing |
|---|---|
| Overall Length: | 144mm |
| Load Capacity: | Up To 837lbs |
6" Swivel Plate Heavy Duty Casters Side Lock Rubber Wheel 230kg Capacity
| Product Name: | 6" Swivel Plate Side Lock Rubber Wheel 230kg Capacity Heavy Duty Casters Wholesale |
|---|---|
| Style:: | 6" Rubber Side Brake Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 150x50mm |
Industrial Heavy Duty Casters With Ball Bearing High Load Capacity Durable
| Color: | Red |
|---|---|
| Bracket Surface Treament: | Zinc Painted |
| Bearing: | Ball Bearing |
150mm Elastic Rubber Heavy Duty Casters With 462lbs Loading Swivel Plate
| Product Name: | 200mm 462lbs Top Plate Swivel Steel Core Rubber Heavy Duty Casters With Total Brake |
|---|---|
| Style:: | Elastic Rubber Heavy Duty Caster |
| Color:: | Gold+Gray |
Side Brake 660lbs Load Capacity Heavy Duty Casters Swivel Plate
| Product Name: | Side Brake 660lbs Load Capacity Black Plastic Heavy Duty Casters Swivel Plate For Sale |
|---|---|
| Style:: | 660lbs Pp Heavy Duty Caster |
| Wheel Size:: | 4x2 Inch |
Polyurethane Heavy Duty Casters With Zinc Painted Bracket Surface For Carts
| Bearing: | Ball Bearing |
|---|---|
| Size: | 100mm |
| Load Capacity: | Up To 837lbs |

