All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ top plate swivel heavy duty casters ] match 489 Products.
8 Inch 2T Orange Super Heavy Duty Casters Steel PU Twin Wheel Swivel Industrial Casters
| Product Name: | 8 Inch 2T Orange Super Heavy Duty Steel PU Wheel Twin-wheel Swivel Industrial Casters Wholesales |
|---|---|
| Style:: | Super Heavy Duty Twin-wheel Pu Caster |
| Wheel Color:: | Silver |
10x2 Inch Forged Steel Super Heavy Duty Casters Solid Twin Wheel Double Ball Bearing
| Product Name: | 10x2 Inch Forged Steel Super Heavy Duty Solid Wheel Twin-wheel Swivel Industrial Casters OEM |
|---|---|
| Style:: | Super Heavy Duty Twin-wheel Caster |
| Wheel Color:: | Silver |
Plate Mount Super Heavy Duty Casters 50mm Wheel Width for Heavy Loads 3.5 Inches Swivel Radius
| Brake Type: | Total Lock |
|---|---|
| Overall Height: | 7.5 Inches |
| Plate Size: | 4 X 4.5 Inches |
Total Lock Brake Ultra Heavy Duty Caster Wheel Super Heavy Duty Steel Caster for Heavy Duty Industrial Applications
| Bearing Type: | Double Ball Bearing |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Overall Height: | 7.5 Inches |
High Load Capacity Red Polyurethane Heavy Duty Casters Dual Ball Bearings
| Bearing: | Ball Bearing |
|---|---|
| Color: | Red |
| Bracket Surface Treament: | Zinc Painted |
Top Plate Size 2-6 Inches Heavy Duty Casters for Heavy Loads and Performance
| Load Capacity: | Up To 5,000 Lbs |
|---|---|
| Material: | Steel/ Aluminum/ Plastic/ Rubber |
| Bearing Type: | Ball Bearing/Precision Ball Bearing/Delrin Bearing/Sleeve Bearing |
3-1/2 Inch Swivel Radius Zinc Plated Heavy Duty Caster Wheels Polyurethane Wheels 1-1/4 Inch
| Temperature Range: | 0 To 180 Degrees F |
|---|---|
| Finish: | Zinc Plated |
| Wheel Type: | Polyurethane |
100mm Heavy Duty Casters With 837lbs Load Capacity For Industrial Machinery
| Load Capacity: | Up To 837lbs |
|---|---|
| Wheel Material: | Polyurethane |
| Size: | 100mm |
No Marking 350kg Loading 10 Inch Heavy Duty Caster Wheels With Aluminium Core
| Product Name: | 10 Inch 350kg Swivel Top Plate Aluminium Core Rubber Heavy Duty European Type Industrial Casters |
|---|---|
| Style:: | Aluminium Rubber Heavy Duty European Type Industrial Casters |
| Wheel Size:: | 250mm |
Swivel Plate Heavy Duty Casters Trolley Wheels With Side Lock 125x50mm Black Hard Glass Filled Nylon Wheel
| Product Name: | 125x50mm Black Hard Glass Filled Nylon Wheel Swivel Plate Heavy Duty Trolley Caster Wheels With Side Lock Wholesales |
|---|---|
| Style:: | 125mm Side Brake Caster |
| Wheel Size:: | 125x50mm |

