All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ top plate swivel heavy duty casters ] match 489 Products.
Red Heavy Duty Casters 837lbs Load Capacity Ball Bearing Iron Wheel Center Zinc Painted
| Load Capacity: | Up To 837lbs |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Type: | Heavy Duty Casters |
Rubber 150mm 510lbs Loading Heavy Duty Casters With Side Brake
| Product Name: | 150mm 510lbs Top Plate Swivel Iron Core Rubber Heavy Duty Casters With Side Brake |
|---|---|
| Style:: | Iron Rubber Heavy Duty Caster |
| Wheel Size:: | 5inchx2inch |
250kg Capacity Rubber Heavy Duty Casters 200mm Diameter
| Product Name: | 200mm Diameter Single Brake Wheel 250kg Capacity Rubber Heavy Duty Casters Wholesale |
|---|---|
| Style:: | 8" Rubber Side Brake Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 200x50mm |
144mm Polyurethane Heavy Duty Caster Wheels Dual Ball Bearings Red Iron PU Smooth Movement
| Wheel Bearing: | Dual Ball Bearings |
|---|---|
| Size: | 100mm |
| Overall Length: | 144mm |
400kg Loading 4" Nylon Heavy Duty Casters With Side Brake Wholesale
| Product Name: | 4 Inch 42mm Width Top Plate Swivel Nylon Heavy Duty Casters With Side Lock |
|---|---|
| Style:: | Nylon Heavy Duty Casters |
| Wheel Material:: | Nylon |
PU 350kg Capacity 6 Inch Heavy Duty Caster Wheels For Industrial
| Product Name: | 6 Inch Diameter 2 Inch Width Swivel Plate Arc Tread Red Pu Iron Core Heavy Duty Casters For Industrial |
|---|---|
| Style:: | Arc Tread PU Heavy Duty Swivel Caster |
| Wheel Color:: | Red+Silver |
300kg Loading 200mm Heavy Duty Casters With Swivel Plate
| Product Name: | 200mm Diameter 2 Inch Width Swivel Plate Arc Tread Red Pvc Pp Core Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | Arc Tread Pvc Heavy Duty Swivel Caster |
| Wheel Color:: | Red+Black |
6 Inch Top Plate Swivel Hollow Cast Iron V Groove Heavy Duty Casters Track Wheels
| Product Name: | 6 Inch Top Plate Swivel Hollow Cast Iron V Groove Heavy Duty Casters Track Wheels |
|---|---|
| Style:: | Cast Iron Groove Heavy Duty Casters |
| Wheel Material:: | Iron |
5500lbs Capacity 8" Super Heavy Duty Casters With Black Paint Bracket
| Product Name: | 8 Inch 5500lbs Top Plate Swivel Nylon Super Heavy Duty Casters Customize |
|---|---|
| Style:: | Super Heavy Duty Swivel Nylon Caster |
| Wheel Color:: | White+Black |
PU 75mm Low Profile Heavy Duty Casters , 500kg High Capacity Polyurethane Wheels
| Product Name: | 75x50mm 1100lbs 500kg Top Plate Swivel Cast Iron Core Red Pu Low Profile Caster Wheels |
|---|---|
| Style:: | Heavy Duty Low Profile Caster Wheels |
| Wheel Color:: | Red+Black |

