All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ top plate swivel heavy duty casters ] match 466 Products.
Heavy Duty Casters With Total Lock Brake And Ball Bearing For Moving Equipment
| Brake Type: | Total Lock |
|---|---|
| Bearing Type: | Ball Bearing X1 |
| Capacity: | 90-135kg |
Pressed Steel Heavy Duty Caster with Load Capacity Swivel Lock Included
| Material: | Steel/ Aluminum/ Plastic/ Rubber |
|---|---|
| Brake: | Yes/No |
| Wheel Type: | TPR/Plastic/ Rubber/ Polyurethane/ Phenolic/ V-Groove/ Steel |
200mm Diameter Soft TPR Fixed Heavy Duty Ball Bearing Wheels
| Product Name: | 200mm Diameter Large Size Soft TPR Wheel Gray Fixed Heavy Duty Casters Manufacturer China |
|---|---|
| Style:: | 200mm TPR Fixed Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 20cm |
Heavy Duty Red Polyurethane Casters Zinc Painted Bracket 837lbs Load Capacity
| Load Capacity: | Up To 837lbs |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Wheel Material: | Polyurethane |
5x2 Inch 506LBS Top Plate Swivel Lock Ball Bearing Casters
| Product Name: | WBD Supplys 5x2 Inch 506LBS Capacity Gray Swivel Lock TPR Top Plate Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | 5 Inch TPR Side Lock Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 5 Inch |
6 Inch Red PVC Heavy Duty Casters Swivel Plate Trolley Wheels
| Product Name: | 6 Inch Red PVC Heavy Duty Casters Swivel Plate Trolley Wheels |
|---|---|
| Style:: | Arc Tread Pvc Heavy Duty Swivel Wheel |
| Wheel Color:: | Red+Black |
Heavy Duty Red Iron Wheel Center Ball Bearing Casters Up To 837lbs Load Capacity Zinc Painted
| Bearing: | Ball Bearing |
|---|---|
| Type: | Heavy Duty Casters |
| Load Capacity: | Up To 837lbs |
5 Inch Heavy Duty Polyurethane Casters Swivel Plate Soft Industrial Trolley Wheels Wholesale
| Wheel Width: | 50mm |
|---|---|
| Housing Material: | Steel |
| Type: | Heavy Duty Casters |
280kg Load Capacity 6" Industrial Casters Heavy Duty Cast Iron Wheels With Side Lock
| Product Name: | 6 Inch Top Plate Swivel Hollow Cast Iron Heavy Duty Casters With Side Lock |
|---|---|
| Style:: | Cast Iron Heavy Duty Casters |
| Wheel Material:: | Cast Iron |
Smooth Wheel Tread Light Duty Casters With Plain Bearing / 2-4 Inches Swivel Radius
| Wheel Tread: | Smooth |
|---|---|
| Finish: | Zinc Plated |
| Wheel Material: | TPR |

