All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ top plate swivel heavy duty casters ] match 489 Products.
50mm Industrial Scaffolding Caster Wheels With Roller Bearings
| Wheel Material: | PP/PVC/PU/Rubber |
|---|---|
| Wheel Width: | 50mm |
| Type: | Swivel/Rigid/Double Brake |
4 Inch Expanding Stem TPR Food Cart Wheels Soft Type Casters For Service Carts Manufacturer China
| Product Name:: | 4 Inch Expanding Stem TPR Food Cart Wheels Soft Type Casters For Service Carts Manufacturer China |
|---|---|
| Wheel Material:: | TPR+Plastic Core |
| Type:: | Food Cart Wheels Expanding Stem |
3 to 8 Inches Wheel Diameter Rubber Casters Customable Bearing Options Roller Double Ball Plain Bearing for Performance
| Housing Material: | Steel |
|---|---|
| Usage: | Indoor/Outdoor |
| Application: | Industry |
Ylcaster 50mm Industrial Casters Brak Type Caster Wheel With Zinc Plated Dual Roller Bearing
| Manufacturer: | Ylcaster |
|---|---|
| Load Capacity: | 200/250kg |
| Treaded Stem Material: | Steel |
Versatile Ball Bearing Nylon Casters For Indoor Applications
| Compatibility: | Furniture |
|---|---|
| Bolt Hole Spacing: | 95x95mm |
| Usage: | Indoor |
Steel Rubber Non Marking Rubber Casters Wheels 2 Inches With 100 Lbs Load Capacity And Steel Covers
| Tread Type: | Non-Marking |
|---|---|
| Load Capacity: | 100 Lbs |
| Wheel Material: | Steel+Rubber |
Zinc Plated Bracket Surface Treatment Scaffolding Wheels with PP Wheel Material and Roller Bearing
| Usage: | Scaffoldings |
|---|---|
| Bearing: | Roller Bearing/Double Ball Bearing |
| Manufacturer: | Ylcaster |
Durable Industrial Casters For Smooth And Quiet Operation
| Feature: | Reliable And Durable |
|---|---|
| Brake: | Yes/No |
| Swivel Lock: | Yes/No |
Loaded Capacity 275lbs Polypropylene Items Perfect for Structural Applications Requiring Robust Material Properties
| Bearing Type: | Precision Ball Bearing |
|---|---|
| Loaded Capacity: | 275lbs |
| Load Capacity: | 125kg |
Ball Bearing Furniture Caster Wheel For 3-5 Inch Wheels Long-Lasting Performance
| Application: | Furniture |
|---|---|
| Load Capacity: | 10-60 KG |
| Caster Type: | Ball Caters/Office Chair Caster/Transprent Caster |

