All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ top plate swivel heavy duty casters ] match 466 Products.
PU 75mm Low Profile Heavy Duty Casters , 500kg High Capacity Polyurethane Wheels
| Product Name: | 75x50mm 1100lbs 500kg Top Plate Swivel Cast Iron Core Red Pu Low Profile Caster Wheels |
|---|---|
| Style:: | Heavy Duty Low Profile Caster Wheels |
| Wheel Color:: | Red+Black |
100mm Red Heavy Duty Casters With Polyurethane Wheel Material 837lbs Load
| Type: | Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Wheel Capacity: | 837lbs |
| Bearing: | Ball Bearing |
3000kg Loading 10" Super Heavy Duty Casters With Dual Wheel
| Product Name: | Super Heavy Duty 10 Inch Top Plate Swivel Big Caster Wheels Wholesale |
|---|---|
| Style:: | Swivel Caster |
| Wheel Color:: | Yellow+Silver |
125mm 550lbs Capacity Heavy Duty Casters Rubber Double Brake Wholesale
| Product Name: | 125mm 550lbs Top Plate Swivel Aluminium Core Rubber Heavy Duty Casters With Double Brake |
|---|---|
| Style:: | Aluminium Rubber Heavy Duty Caster |
| Wheel Color:: | Black+Silver |
200mm 462lbs Capacity Heavy Duty Casters With Total Brake
| Product Name: | 200mm 462lbs Top Plate Swivel Steel Core Rubber Heavy Duty Casters With Total Brake |
|---|---|
| Style:: | Steel Core Rubber Heavy Duty Caster |
| Bracket Treatment:: | Cataphoresis |
8" Iron Core Rubber Heavy Duty Casters Rigid Wheel Top Plate
| Product Name: | WBD Supplys 8" Iron Core Rubber Rigid Wheel Top Plate Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | 8" Rubber Fixed Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 8x2 Inch |
150mm 500kg Capacity PA Heavy Duty Casters With Lock
| Product Name: | 150mm 2 Inch Width High Capacity Plate Swivel White Nylon Heavy Duty Casters With Lock |
|---|---|
| Style:: | White Nylon Heavy Duty Casters |
| Wheel Material:: | PA |
3inch Width 3300lbs Capacity Super Heavy Duty Casters Polyurethane
| Product Name: | 6 Inch 3300lbs 3inch Wide Plate Swivel Cast Iron Core Pu Super Heavy Duty Casters Customize |
|---|---|
| Style:: | Super Heavy Duty Swivel Pu Caster |
| Wheel Color:: | Red+Black+Silver |
100mm Diameter Heavy Duty Casters For Industrial Trolleys Wholesale Plastic Casters
| Product Name: | 100mm Diameter Solid PP Wheel Rigid Plate Heavy Duty Casters For Industrial Trolleys |
|---|---|
| Style:: | 100mm Pp Rigid Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 100mm |
Polyurethane 200x50mm Heavy Duty Casters ISO9001
| Product Name: | 200mm Top Plate Double Ball Bearing Iron Core Green Pu Strengthen Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | PU Heavy Duty Swivel Caster |
| Wheel Color:: | Green+black |

