All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ top plate swivel heavy duty casters ] match 489 Products.
90mm Height 5 Inches Bolt Hole Casters With 200kg 300kg 400kg 500kg Load Capacity
| Stem Size: | M12x15mm |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Load Capacity: | 200-500kg |
Load Capacity Scaffolding Wheels With Zinc Coated Plate - 200-250kg Load Capacity
| Type: | Swivel/Rigid/Double Brake |
|---|---|
| Bracket Surface Treament: | Zinc Palated |
| Application: | Transportation |
Green Galvanized Steel Wheels Lift Up Top Jacks 300KG Load Capacity
| Load Capacity: | 300kg |
|---|---|
| Application: | Industrial |
| Surface Treatment: | Galvanized Plated |
100 Lbs Load Capacity 4kg-5kg Unit Weight Rubber Casters with Cast Iron Wheel Core
| Load Capacity: | 100 Lbs |
|---|---|
| Type: | Casters |
| Wheel Diameter: | 2 Inches |
Zinc Plating Stainless Steel Thread Stem Casters 304 Stainless Steel Bracket 500 Lbs Load Capacity
| Surface Treatment: | Zinc-Plating |
|---|---|
| Caster Type: | Thread Stem |
| Mounting Size: | 75*32Inches |
Industrial More Products Load height 148/176/204/248mm Steel Wheel Material and More Options
| Load Capacity: | 300kg |
|---|---|
| Application: | Industrial |
| Wheel Material: | Steel |
5 Inch SS Casters With Side Lock Solid Nylon Plate Casters Customize
| Product Name: | 5inch Economical Type SS Casters With Side Lock Solid Nylon Plate Casters Customize China |
|---|---|
| Style:: | SS Side Brake Casters |
| Bearing Type:: | Plain Type |
Stainless Steel Precision Ball Bearing Medical Casters White Grey 275lbs Load Capacity 4 Inches Height
| Color: | White+Grey |
|---|---|
| Bearing Type: | Precision Ball Bearing |
| Wheel Size: | 4 Inch |
Steel Pneumatic Rubber Indoor Casters 5 Inch With Non Marking Tread For Light Applications
| Wheel Material: | Steel+Rubber |
|---|---|
| Usage: | Indoor |
| Wheel Diameter: | 5 Inches |
Load Capacity 10 to 60 KG Environmental Friendly Furniture Casters Durable Swivel Wheels for Office Chairs and Furniture
| Bearing Type: | Ball Bearing |
|---|---|
| Usage: | Housing/Office/Small Cabinets/Baby Beds/Trolleys |
| Finish: | Zinc Plated/Grip Ring Stem/Threaded Stem |

