All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ top plate swivel heavy duty casters ] match 489 Products.
770LBS High Capacity 304SS Aluminium PU 6 Inch Castor Wheels
| Product Name: | 770LBS High Capacity 6 Inch Aluminium PU Wheel Heavy Duty 304SS Rigid Casters Factory China |
|---|---|
| Style:: | Heavy Duty Aluminium PU 304ss Fixed Caster |
| Wheel Color:: | Orange |
ISO9001 500kg Loading 8 Inch Polyurethane Industrial Wheels With Aluminium Core
| Product Name: | 8 Inch 500kg Swivel Top Plate Aluminium Core Orange Polyurethane Heavy Duty European Type Industrial Casters |
|---|---|
| Style:: | Aluminium Polyurethane Heavy Duty European Type Industrial Casters |
| Wheel Size:: | 200mm |
Industrial Floor Lock The Eco-Friendly Choice for Your Warehouse Management
| Top Plate Size: | 100*100*85*85 |
|---|---|
| Load Height: | 148/176/204/248mm |
| Type: | Swivel |
Nylon Bracket Steel White Grey for Industrial Applications
| Type: | Plate |
|---|---|
| Brake: | Double Brake |
| Overall Height: | 4 Inches |
76*61mm Bolt Hole Spacing Thermoplastic Rubber for Versatile Industrial Needs in White Grey
| Bracket Material: | Nylon |
|---|---|
| Bearing Type: | Precision Ball Bearing |
| Wheel Size: | 4 Inch |
High Load Capacity Polypropylene 4 Inch Wheel with Bolt Hole Spacing 76*61mm
| Brake: | Double Brake |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Type: | Plate |
50mm Load Capacity 200/250kg Industrial Scaffolding Wheels with Double Ball Bearing Zinc Plated Surface
| Wheel Width: | 50mm |
|---|---|
| Bearing: | Roller Bearing/Double Ball Bearing |
| Treaded Stem Material: | Steel |
Noiseless And Wear Resistant Trolley Wheels With M12x15mm Threaded Stem
| Plate Size: | 4 X 4.5 Inches |
|---|---|
| Height: | 90mm-125mm |
| Bearing: | Ball Bearing |
200mm Diameter 300kg Load Capacity Cast Iron Metal Trolley Wheels
| Product Name: | WBD Supplys Big Trolley Wheel 200mm Diameter 300kg Load Capacity Cast Iron Heavy Duty Rigid Casters For Furniture |
|---|---|
| Style:: | 200mm Heavy Duty Iron Rigid Casters |
| Wheel Size:: | 20 Cm |
90mm Rubber Threaded Stem Ball Bearing Trolley Cart Wheels
| Height: | 90mm-125mm |
|---|---|
| Plate Size: | 4 X 4.5 Inches |
| Material: | Rubber/PU/Nylon/TPR |

