All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ top plate swivel heavy duty casters ] match 489 Products.
Hand Pallet Truck Etc Nylon Casters With 132lbs Load Capacity And Black Finish
| Load Cpacity: | 132lbs |
|---|---|
| Swivel Type: | Swivel |
| Wheel Width: | 38mm |
46mm Non Marking Cast Iron Rubber Casters Wheels Strong 264lbs Load Capacity
| Type: | Casters |
|---|---|
| Unit Weight: | 4kg-5kg |
| Capacity: | 264lbs |
Steel Treaded Stem Mobile Scaffolding Caster Wheel for Easy Maneuverability and Durable Performance
| Usage: | Scaffoldings |
|---|---|
| Load Capacity: | 200/250kg |
| Treaded Stem Material: | Steel |
Stainless Steel Plate Casters 3 Inch White Grey Wheels With Precision Ball Bearings
| Bolt Hole Spacing: | 76*61mm |
|---|---|
| Brake: | Double Brake |
| Material: | Stainless Steel |
4 Inch Wheel Size Nylon Medical Casters For Polypropylene With Bracket Material
| Wheel Size: | 4 Inch |
|---|---|
| Color: | White+Grey |
| Type: | Plate |
Transportation Brak Type Caster Wheel Caster 200/250kg Load 50mm Steel Treaded Stem
| Usage: | Scaffoldings |
|---|---|
| Type: | Swivel/Rigid/Double Brake |
| Load Capacity: | 200/250kg |
Environmentally Friendly Furniture Casters Blue Office Chair Caster For Sustainable Workspaces
| Color: | White/ Black/ Red/ Yellow/ Green/ Blue/ Brown Etc |
|---|---|
| Usage: | Housing/Office/Small Cabinets/Baby Beds/Trolleys |
| Bearing Type: | Ball Bearing |
Ball Bearing Caster Stem Furniture for Small Cabinets in Trolleys and Housing
| Feature: | Environmental Friendly |
|---|---|
| Usage: | Housing/Office/Small Cabinets/Baby Beds/Trolleys |
| Wheel Diameter: | 3-5 Inches |
Non Marking Steel Cover Casters 100 Lbs Load Rubber Wheels for Indoor Applications
| Type: | Casters |
|---|---|
| Feature: | Steel Covers |
| Load Capacity: | 100 Lbs |
4 Inches Overall Height 3 Inches Wheel Diameter Double Brake Medical Casters For Healthcare Facilities
| Type: | Plate |
|---|---|
| Wheel Size: | 4 Inch |
| Overall Height: | 4 Inches |

