All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ top plate swivel heavy duty casters ] match 489 Products.
100mm White Solid Nylon Wheels 304 Stainless Steel Swivel Casters With Brakes Wholesales
| Product Name: | 100mm White Solid Nylon Wheels 304 Stainless Steel Swivel Casters With Brakes Wholesales |
|---|---|
| Style:: | Nylon Stainless Steel Casters |
| Bearing Type:: | Plain Bearing |
4inch Bed Frame Wheel Replacement , 80kg Loading Hospital Bed Caster Wheel
| Product Name:: | 4 Inch 80kg Threaded Stem Plate Stem Swivel Abs Cover Tpr Silent Medical Casters Medical Bed |
|---|---|
| Wheel Size:: | 100X30mm |
| Height:: | 125mm |
4 Inch Top Plate Rigid Type Nylon Swivel Castors White Directional Solid Wheel Castor Wheels Industrial
| Product Name: | 4 Inch Top Plate Rigid Type Nylon Swivel Castors White Directional Solid Wheel Castor Wheels Industrial |
|---|---|
| Style:: | Nylon Rigid European Type Industrial Castors |
| Wheel Size:: | 4inch |
50mm Cast Iron Wheel Light Duty 360 Degree Rotating Vintage Iron Caster Wheels Low Profile
| Product Name: | 50mm Cast Iron Wheel Light Duty 360 Degree Rotating Vintage Iron Caster Wheels Low Profile |
|---|---|
| Style:: | Light Duty Iron Casters |
| Wheel Size:: | 50mm |
2.5 Inches Wheel Diameter Polypropylene Workbench Casters With Double Ball Bearing
| Color: | Black |
|---|---|
| Wheel Material: | Polyurethane |
| Manufacturer: | Workbench Co. |
Precision Ball Bearing Industrial Wheel Casters Featuring Wheel Diameter 2 to 12 Inches Suitable for Heavy Load Movement
| Tread Width: | 1-4 Inches |
|---|---|
| Overall Height: | 2-12 Inches |
| Application: | Industry |
ISO/SGS/ROSH Certified Industrial Wheel Casters for Smooth and Quiet Movement Grip Ring Stem Mounting Type
| Wheel Type: | TPR/Plastic/ Rubber/ Polyurethane/ Phenolic/ V-Groove/ Steel |
|---|---|
| Brake: | Yes/No |
| Overall Height: | 2-12 Inches |
Light Duty Grey TPR Casters Zinc Plated Steel Housing Smooth Wheel 2-4 Inches Swivel Radius
| Swivel Radius: | 2-4 Inches |
|---|---|
| Wheel Material: | TPR |
| Finish: | Zinc Plated |
2.5-Inch Steel Workbench Casters with Swivel Brake Wheels in Zinc Plated Finish
| Wheel Diameter: | 2.5 Inches |
|---|---|
| Wheel Color: | Black |
| Finish: | Zinc Plated |
Customable rubber casters wheels with zine plated threaded stem offering traction and smooth rolling on diverse floor types
| Bearing Type: | Roller/Double Ball/Plain Bearing |
|---|---|
| Wheel Material: | Steel+Rubber/Rubber + PP Core |
| Housing Material: | Steel |

