All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ top plate heavy duty rigid casters ] match 167 Products.
6x2 Inch 280kg Capacity Fixed Plate Stainless Steel TPR Thermoplastic Rubber Wheels
| Product Name: | Wholesales 6x2 Inch Green Wheel 280kg Capacity Heavy Duty Fixed Plate Stainless Steel TPR Caster Wheels |
|---|---|
| Style:: | Heavy Duty TPR 304ss Caster |
| Wheel Color:: | Green |
Black Workbench Casters With 300Lbs Load Capacity Swivel Brake Function
| Wheel Type: | Swivel With Brake |
|---|---|
| Finish: | Zinc Plated |
| Style: | Swivel Caster |
Grey TPR 280kg Capacity 8 Inch Double Ball Bearing Swivel Plate Caster Wheels
| Product Name: | WBD Supplys 8" Grey TPR 280kg Capacity Swivel Plate Double Ball Bearing Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | 8" TPR Swivel Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 8" |
Load Capacity Scaffolding Wheels With Zinc Coated Plate - 200-250kg Load Capacity
| Type: | Swivel/Rigid/Double Brake |
|---|---|
| Bracket Surface Treament: | Zinc Palated |
| Application: | Transportation |
8 Inch Silent TPR Thermoplastic Rubber 616LBS Directional Locking Swivel Casters
| Product Name: | 8 Inch Big Size Silent TPR Wheel 616LBS Capacity Swivel Locking Heavy Duty Casters Wholesale |
|---|---|
| Style:: | 8 Inch TPR Side Lock Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 8 Inch |
3 Inch Rigid Plate High Temperature Caster Wheels Brown Solid Wheel High Heat Swivel Casters
| Product Name: | 3 Inch Rigid Plate High Temperature Caster Wheels Brown Solid Wheel High Heat Swivel Casters |
|---|---|
| Style:: | Swivel Caster |
| Wheel Color:: | Brown |
200/250kg Capacity Solid Steel Core Industry Swivel Caster Wheel With Zinc Palated Bracket
| Bracket Surface Treament: | Zinc Palated |
|---|---|
| Wheel Material: | PP/PVC/PU/Rubber |
| Application: | Transportation |
200mm 880lbs Capacity Stainless Steel Casters No Marking
| Product Name: | 200mm 880lbs Capacity Top Plate Swivel Nylon Heavy Duty 304 Stainless Steel Casters |
|---|---|
| Style:: | Heavy Duty Nylon Stainless Steel Caster |
| Wheel Color:: | Beige |
Orange 5 Inch 660lbs Loading Stainless Steel Casters Wearable
| Product Name: | 5 Inch 660lbs Top Plate Fixed Swivel Orange Aluminium Pu 304 Stainless Steel Casters Heavy Duty |
|---|---|
| Style:: | Aluminum Pu Stainless Steel Caster |
| Wheel Color:: | Orange+PU |
Steel Treaded Stem Mobile Scaffolding Caster Wheel for Easy Maneuverability and Durable Performance
| Usage: | Scaffoldings |
|---|---|
| Load Capacity: | 200/250kg |
| Treaded Stem Material: | Steel |

