All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ top plate heavy duty rigid casters ] match 167 Products.
125mm 100kg Loading Phenolic Caster Wheels Heat Resistant
| Product Name: | 125mm Medium Duty Plate Swivel Ball Bearing Phenolic 180℃ Heat Resistant Caster Wheels |
|---|---|
| Style:: | Heat Resistant Caster Wheels |
| Wheel Color:: | Black |
2 Inch 70kg Capacity Low Profile Caster Wheels For Industrial Machines
| Product Name: | 2 Inch 154lbs 70kg Plate Swivel Black Plastic Low Profile Caster Wheels For Industrial Machines |
|---|---|
| Style:: | Plastic Low Profile Caster Wheels |
| Wheel Diameter:: | 50 Mm |
2.5 Inch 80kg Loading Nylon Casters
| Product Name: | 2.5 Inch 176lbs 80kg Plate Swivel Plain Bearing White Nylon Low Profile Caster Wheels Wholesale |
|---|---|
| Style:: | Nylon Low Profile Caster Wheels |
| Wheel Color:: | White |
120mm 1320lbs Capacity Industrial Swivel Casters Heavy Duty
| Product Name: | 120mm 1320lbs Plate Track Caster Wheels Color Zinc U-groove Wheels Customize |
|---|---|
| Style:: | U Track Groove Caster |
| Wheel Diameter:: | 120mm |
Zinc Painted Iron Heavy Duty Caster Wheel Set Dual Ball Bearings 144mm Length
| Overall Length: | 144mm |
|---|---|
| Bracket Surface Treament: | Zinc Painted |
| Wheel Capacity: | 837lbs |
4-Pack 2.5 Zinc Plated Double Ball Bearing Caster Wheels with Swivel Brake
| Finish: | Zinc Plated |
|---|---|
| Bearing Type: | Double Ball Bearing |
| Package Quantity: | 4 |
Rigid 440LBS 4 Inch Rubber Swivel Caster Wheels Silent Floor Protecting
| Product Name: | 4 Inch Soft Direction Wheels 440LBS Grey TPR Rigid Plate Heavy Duty Casters Factory China |
|---|---|
| Style:: | 4 Inch TPR Rigid Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 4x2 Inch |
Elastic Rubber 6 Inch Locking Swivel Casters , ISO9001 Hard Rubber Caster Wheels
| Product Name: | 6 Inch Top Plate Swivel Fixed Rigid Locking Gold Pp Core Black Elastic Rubber Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | Elastic Rubber Pp Heavy Duty Caster |
| Color:: | Gold+Black |
Vintage Industrial Casters 540kg Capacity Green PU 8 Inch Trolley Swivel Casters Wheels
| Product Name: | 8 Inch Swivel Big Wheel 540kg Capacity Each Green PU Heavy Duty Industrial Casters Wholesales |
|---|---|
| Style:: | 8 Inch Pu Heavy Duty Industrial Casters |
| Wheel Size:: | 8 Inch |
Wearable 230kg Capacity 5 Inch Locking Swivel Casters With Green Bracket
| Product Name: | 5 Inch Top Plate Swivel Fixed Rigid Locking Pp Core Black Elastic Rubber Heavy Duty Casters Green Bracket |
|---|---|
| Style:: | Elastic Rubber Swivel Heavy Duty Caster |
| Capacity:: | 230kg |

