All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ top plate heavy duty rigid casters ] match 167 Products.
6" Diameter 770LBS Capacity Swivel Brake Aluminium PU Wheel Casters
| Product Name: | 6" Diameter 770LBS Capacity Swivel Brake Aluminium PU Wheel Heavy Duty 304SS Casters Company China |
|---|---|
| Style:: | Heavy Duty Aluminium PU 304ss Caster |
| Wheel Color:: | Orange |
Quiet Caster Wheels with High Load Capacity for Industrial Applications
| Wheel Diameter: | 3/4/5/6/8 Inches |
|---|---|
| Bolt Hole Spacing: | 2.5 Inches |
| Material: | Rubber/PU/Nylon/TPR |
200-500kg Capacity Swivel Caster Wheels 3/4/5/6/8 Inch Load Bearing Casters
| Height: | 90mm-125mm |
|---|---|
| Load Capacity: | 200-500kg |
| Type: | Threaded Stem/Top Plated |
200-500kg Load Capacity 3-8 Inches Threaded Stem Industrial Trolley Cart Casters
| Load Capacity: | 200-500kg |
|---|---|
| Wheel Diameter: | 3/4/5/6/8 Inches |
| Usage: | Trolley Cart |
Heavy Duty 2.5 Inches Bolt Hole Spacing Trolley Wheels 90-125mm For Carts
| Height: | 90mm-125mm |
|---|---|
| Stem Size: | M12x15mm |
| Type: | Threaded Stem/Top Plated |
2 Inch Industrial Green PU Heavy Trolleys Swivel Wheel With Ball Bearing
| Product Name: | 6x2 Inch Industrial Green PU Wheel Swivel Heavy Duty Casters For Heavy Trolleys |
|---|---|
| Style:: | 6x2 Inch Pu Swivel Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 6x2 Inch |
Solid Core 8 Inch 660LBS Capacity Furniture Swivel Plate Caster Wheels
| Product Name: | WBD Wholesales 8 Inch Big Wheel 660LBS Capacity Swivel Plate Silver Cast Iron Heavy Duty Casters For Furniture |
|---|---|
| Style:: | 8 Inch Heavy Duty Iron Swivel Casters |
| Wheel Size:: | 8 Inch |
6 Inch 880lbs Capacity Heat Resistant Caster Wheels ISO9001
| Product Name: | 6 Inch 880 Lbs Heavy Duty Plate Swivel Roller Bearing Brown Phenolic 280℃ Heat Resistant Caster Wheels Wholesale |
|---|---|
| Style:: | Heavy Duty 280℃ Heat Resistant Caster Wheels |
| Wheel Diameter:: | 150 Mm |
837lbs Wheel Capacity Industrial Caster 144mm Overall Length Smooth Easy Movement
| Bearing: | Ball Bearing |
|---|---|
| Overall Length: | 144mm |
| Bracket Surface Treament: | Zinc Painted |
Ultralight Scaffold Caster Wheels for Steel Scaffolds
| Treaded Stem Material: | Steel |
|---|---|
| Manufacturer: | Ylcaster |
| Stem Material: | Solid Steel Core |

