All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ top plate heavy duty rigid casters ] match 167 Products.
8" Solid PA 880LBS Capacity 304 Stainless Steel Double Brake Swivel Casters
| Product Name: | WBD Wholesales 8" Solid PA Wheel 880LBS Capacity 304 Stainless Steel Double Brake Swivel Casters |
|---|---|
| Style:: | Heavy Duty Nylon 304ss Caster |
| Wheel Color:: | Beige |
Transportation Brak Type Caster Wheel Caster 200/250kg Load 50mm Steel Treaded Stem
| Usage: | Scaffoldings |
|---|---|
| Type: | Swivel/Rigid/Double Brake |
| Load Capacity: | 200/250kg |
6inch PU Stainless Steel Casters
| Product Name: | Wholesale 6 Inch Top Plate Swivel Red Pu Stainless Steel Caster Wheels |
|---|---|
| Style:: | Swivel Caster |
| Wheel Color:: | Red+Gray |
50mm Industrial Scaffolding Caster Wheels With Roller Bearings
| Wheel Material: | PP/PVC/PU/Rubber |
|---|---|
| Wheel Width: | 50mm |
| Type: | Swivel/Rigid/Double Brake |
Directional Wheels Fixed Plate Brown TPR Casters 2.5'' Diameter For Vending Machines
| Product Name: | 2.5" Diameter Directional Wheels Fixed Plate Brown TPR Casters For Vending Machines |
|---|---|
| Style:: | Vending Machine Casters |
| Wheel Color:: | Brown |
4" U Groove Wheels Solid Steel 1100LBS Capacity U Shape Rail Casters For Sliding Doors Wholesale
| Product Name: | 4" U Groove Wheels Solid Steel 1100LBS Capacity U Shape Rail Casters For Sliding Doors Wholesale |
|---|---|
| Style:: | U Groove Caster |
| Wheel Diameter:: | 100mm |
Double Ball Bearing Workbench Casters 2.5 Inch Wheels Corrosion Resistance
| Load Capacity: | 300 Lbs |
|---|---|
| Material: | Steel |
| Color: | Black |
Wholesale lndustrial Caster Swivel Workbench Casters 2.5 Inches Polyurethane Wheel Diameter
| Finish: | Zinc Plated |
|---|---|
| Load Capacity: | 300 Lbs |
| Package Quantity: | 4 |
2.5 Inch Workbench Casters With Polyurethane Wheels Swivel And Brake
| Bearing Type: | Double Ball Bearing |
|---|---|
| Style: | Swivel Caster |
| Wheel Material: | Polyurethane |
3/4/5/6/8 Inches Nylon Hospital Trolley Wheel Casters For Medical Equipment
| Bearing: | Ball Bearing |
|---|---|
| Wheel Diameter: | 3/4/5/6/8 Inches |
| Material: | Rubber/PU/Nylon/TPR |

