All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ top plate heavy duty rigid casters ] match 167 Products.
Tear Resistant Steel Workbench Casters With Polyurethane Wheel Material 2.5 Inches Diameter
| Wheel Diameter: | 2.5 Inches |
|---|---|
| Wheel Material: | Polyurethane |
| Load Capacity: | 300 Lbs |
300Lbs Load Capacity Workbench Casters With Zinc Plated Finish
| Wheel Diameter: | 2.5 Inches |
|---|---|
| Load Capacity: | 300 Lbs |
| Wheel Type: | Swivel With Brake |
2.5 Inches Wheel Diameter Polypropylene Workbench Casters With Double Ball Bearing
| Color: | Black |
|---|---|
| Wheel Material: | Polyurethane |
| Manufacturer: | Workbench Co. |
300Lbs Workbench Casters For Heavy Wooden Products With Zinc Plated Coated Surface Treatment
| Finish: | Zinc Plated |
|---|---|
| Bearing Type: | Double Ball Bearing |
| Package Quantity: | 4 |
50mm Wheel Width Scaffolding Caster Wheel 8 Inch for Stable and Smooth Movement
| Load Capacity: | 200/250kg |
|---|---|
| Stem Material: | Solid Steel Core |
| Treaded Stem Material: | Steel |
Double Ball Bearing Workbench Casters With Swivel Caster Zinc Plated Efficiency
| Material: | Steel |
|---|---|
| Manufacturer: | Workbench Co. |
| Wheel Material: | Polyurethane |
90mm Height 5 Inches Bolt Hole Casters With 200kg 300kg 400kg 500kg Load Capacity
| Stem Size: | M12x15mm |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Load Capacity: | 200-500kg |
Zinc Plated Bracket Surface Treatment Scaffolding Wheels with PP Wheel Material and Roller Bearing
| Usage: | Scaffoldings |
|---|---|
| Bearing: | Roller Bearing/Double Ball Bearing |
| Manufacturer: | Ylcaster |
Ylcaster 50mm Industrial Casters Brak Type Caster Wheel With Zinc Plated Dual Roller Bearing
| Manufacturer: | Ylcaster |
|---|---|
| Load Capacity: | 200/250kg |
| Treaded Stem Material: | Steel |
Rigid Scaffolding Wheels for Smooth Movement Treaded Steel Stem Double Ball Bearing
| Usage: | Scaffoldings |
|---|---|
| Manufacturer: | Ylcaster |
| Load Capacity: | 200/250kg |

