All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ top plate heavy duty rigid casters ] match 159 Products.
OEM 770LBS Aluminium Top Plate Heavy Duty Rigid Casters
| Product Name: | YLCASTER OEM 770LBS Load Capacity Aluminium PU Wheel Top Plate Heavy Duty Rigid Casters |
|---|---|
| Style:: | 770lbs Aluminium Pu Rigid Casters |
| Wheel Capacity:: | 770lbs |
TPR Top Plated Heavy Duty Wheel Caster for Heavy Equipment in Industrial Settings
| Plate Size: | 4 X 4.5 Inches |
|---|---|
| Load Capacity: | 200-500kg |
| Bolt Hole Spacing: | 2.5 Inches |
150mm 6 Inch Black Heat Resistant Fixed 400kg Heavy Duty Rigid Casters
| Product Name: | WBD Supplys 150mm Black Heat Resistant Fixed Wheel 400kg Rigid Oven Casters China |
|---|---|
| Style:: | 150mm Rigid Oven Casters |
| Capacity:: | 400kg |
3 Inches Wheel Diameter Heavy Duty Wheel Caster for Trolley Cart Smooth and Quiet Rolling
| Plate Size: | 4 X 4.5 Inches |
|---|---|
| Bolt Hole Spacing: | 2.5 Inches |
| Material: | Rubber/PU/Nylon/TPR |
837lbs Heavy Duty Polyurethane Caster Wheels Dual Ball Bearings Red Iron Centers
| Type: | Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Wheel Capacity: | 837lbs |
| Wheel Bearing: | Dual Ball Bearings |
Heavy Duty Polyurethane Casters Red Dual Ball Bearings 837lbs Load Capacity
| Wheel Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Wheel Capacity: | 837lbs |
| Color: | Red |
PVC 100x50mm Heavy Duty Swivel Caster Wheels For Industrial
| Product Name: | 4 Inch Swivel Rigid Plate Ball Bearing Hollow Orange Pvc Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | Hollow Pvc Heavy Duty Casters |
| Wheel Material:: | PVC+PP |
230kg Loading Heavy Duty Swivel Casters With Brake , Orange PU 5 Inch Caster Wheels
| Product Name: | 5 Inch Swivel Rigid Plate Ball Bearing Hollow Orange Pu Heavy Duty Casters With Green Paint Bracket |
|---|---|
| Style:: | Hollow Pu Heavy Duty Casters |
| Wheel Color:: | Orange+Black |
300kg Loading Swivel Caster Wheels Heavy Duty , 6" Heavy Duty Locking Casters
| Product Name: | 6 Inch 50mm Width Top Plate Double Ball Bearing Thicken Plastic Pp Heavy Duty Casters With Lock |
|---|---|
| Style:: | Plastic Heavy Duty Casters |
| Wheel Material:: | Plastic |
8 Inch 300kg Loading Heavy Duty Industrial Casters 304SS
| Product Name: | 8 Inch 300kg Load Capacity Top Plate Swivel Green Tpr Heavy Duty 304 Stainless Steel Casters |
|---|---|
| Style:: | Heavy Duty Tpr Stainless Steel Caster |
| Wheel Color:: | Black+Green |

