All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ top plate heavy duty rigid casters ] match 167 Products.
Round Shape Zinc-Plating Casters Enhance Productivity And Efficiency In Your Workplace
| Caster Type: | Thread Stem |
|---|---|
| Overall Height: | 5 Inches |
| Plate Thickness: | 0.25 Inches |
2.5 Inch Black Polyurethane Wheel Casters with Double Ball Bearing
| Wheel Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Bearing Type: | Double Ball Bearing |
| Wheel Color: | Black |
Durable Industrial Casters For Smooth And Quiet Operation
| Feature: | Reliable And Durable |
|---|---|
| Brake: | Yes/No |
| Swivel Lock: | Yes/No |
Black Swivel Polyurethane Caster Wheels For Easy Maneuvering Workbenches 2.5 Inches
| Application: | Workbench Or Other Heavy Wooden Products |
|---|---|
| Color: | Black |
| Wheel Color: | Black |
330lbs Loading 50mm Industrial Metal Wheels H Groove
| Product Name: | 50mm 330lbs Plate Track Caster Wheels Color Zinc H-groove Wheels Wholesale |
|---|---|
| Style:: | Rigid Track Caster |
| Wheel Diameter:: | 50 Mm |
4inch Bed Frame Wheel Replacement , 80kg Loading Hospital Bed Caster Wheel
| Product Name:: | 4 Inch 80kg Threaded Stem Plate Stem Swivel Abs Cover Tpr Silent Medical Casters Medical Bed |
|---|---|
| Wheel Size:: | 100X30mm |
| Height:: | 125mm |
TPR Hands Free Side Brake Pedal Swivel 6" Braked Swivel Castors
| Product Name: | 6" Side Brake TPR Wheel Gray Single Pedal Swivel Heavy Duty Casters Supplier |
|---|---|
| Style:: | 6" TPR Side Brake Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 6" |
770LBS High Capacity 304SS Aluminium PU 6 Inch Castor Wheels
| Product Name: | 770LBS High Capacity 6 Inch Aluminium PU Wheel Heavy Duty 304SS Rigid Casters Factory China |
|---|---|
| Style:: | Heavy Duty Aluminium PU 304ss Fixed Caster |
| Wheel Color:: | Orange |
4" Steel V Groove Wheels Directional Pulley Ball Bearing V Groove Casters
| Product Name: | 4" Steel V Groove Wheels Directional Pulley Ball Bearing V Groove Casters |
|---|---|
| Style:: | Fixed Caster/Rigid Caster |
| Wheel Color:: | Color |
4 Inch Metal H Groove Wheels Solid Steel Rigid Sliding Roller Track Casters
| Product Name: | 4 Inch Metal H Groove Wheels Solid Steel Rigid Sliding Roller Track Casters |
|---|---|
| Style:: | Rigid Track Caster |
| Wheel Diameter:: | 100 Mm |

