All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ top plate heavy duty rigid casters ] match 159 Products.
Polyurethane Heavy Duty Casters / Iron Pu Caster Wheel Long Lasting Dual Ball Bearings
| Wheel Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Wheel Capacity: | 837lbs |
837lbs Heavy Duty Casters With Iron Center Polyurethane Wheels Dual Ball Bearings
| Wheel Center: | Iron |
|---|---|
| Wheel Material: | Polyurethane |
| Load Capacity: | Up To 837lbs |
Flexible Turn 6 Inch Swivel Aluminium Core Heavy Duty Casters
| Product Name: | 6 Inch Aluminium Core PU High Capacity Wheel Top Plate Fixed Heavy Duty Casters For Sale |
|---|---|
| Style:: | 6 Inch Aluminium Pu Fixed Casters |
| Wheel Size:: | 6 Inch |
8 Inch Soft Green Wheel 300kg Loading Heavy Duty Stainless Steel Swivel Lock Casters 304
| Product Name: | 8 Inch Soft Green Wheel 300kg Loading Heavy Duty Stainless Steel Swivel Lock Casters 304 |
|---|---|
| Style:: | Heavy Duty Tpr Stainless Steel Caster |
| Wheel Color:: | Black+Green |
150mm 280kg Loading Heavy Duty Casters With Brake
| Product Name: | 150mm 50mm Width Swivel Fixed Brake Plate Gray Pvc Hummer Tread Wheel Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | Gray Pvc Swivel Heavy Duty Casters |
| OBM:: | Available |
6 Inch Side Brake Heavy Duty Casters Grey PVC Wheel Ball Bearing Swivel Plate Knobby Tread
| Product Name: | 6 Inch Side Brake Grey PVC Wheel Ball Bearing Swivel Plate Knobby Tread Casters Heavy Duty Wholesales |
|---|---|
| Style:: | Grey Pvc Swivel Heavy Duty Casters |
| OBM:: | Available |
Orange 125mm PU Heavy Duty Casters With Brakes For Trolleys
| Product Name: | 125mm Swivel Fixed Brake Plate Orange Pu Hummer Tread Wheel Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | Pvc Tread Swivel Heavy Duty Casters |
| Construction:: | Welded |
6 Inch PVC Hollow Core Swivel Heavy Duty Casters Orange Color Wheels
| Product Name: | Orange Color Wheels 6 Inch PVC Hollow Core Swivel Casters Of Heavy Duty Casters Industrial Supplier China |
|---|---|
| Style:: | Pvc Swivel Heavy Duty Casters |
| Construction:: | Welded |
6 Inch Top Plate Rigid Type Nylon Swivel Castors
| Product Name: | 6 Inch Solid Wheel Top Plate Rigid Type European Screwfix Nylon Castors Wholesales |
|---|---|
| Style:: | Nylon Rigid European Type Industrial Castors |
| Wheel Size:: | 6inch |
High Load Capacity Red Polyurethane Heavy Duty Casters Dual Ball Bearings
| Bearing: | Ball Bearing |
|---|---|
| Color: | Red |
| Bracket Surface Treament: | Zinc Painted |

