All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial polyurethane caster wheels ] match 239 Products.
4 Inch 5 Inch 6 Inch 8 Inch Iron Polyurethane Caster Wheels Heavy Duty
| Product Name: | 4 Inch 5 Inch 6 Inch 8 Inch Iron Polyurethane Caster Wheels Heavy Duty |
|---|---|
| Style:: | Swivel Polyurethane Caster |
| Wheel Color:: | Red+Silver |
4 Pack 2.5 Inch Heavy Duty Swivel Brake Stop Zinc Plated Polyurethane / Caster Wheel Side Brake
| Application: | Workbench Or Other Heavy Wooden Products |
|---|---|
| Wheel Diameter: | 2.5 Inches |
| Package Quantity: | 4 |
6 Inch Swivel Threaded Stem Industrial Trolley Caster Wheels 150KG
| Product Name: | 6 Inch Yellow PU Wheel Swivel Threaded Stem Medium Duty Industrial Trolley Caster Wheels Supplier China |
|---|---|
| Style:: | Medium Duty Casters Pu |
| Wheel Size:: | 4" |
6 Inch Heavy Duty Aluminium Core Polyurethane Caster Wheels 400KG Load Capacity Swivel Trolley Wheels Wholesales
| Product Name: | 6 Inch Heavy Duty Aluminium Core Polyurethane Caster Wheels 400KG Load Capacity Trolley Wheels Wholesales |
|---|---|
| Style:: | Aluminum Heavy Duty Swivel Caster |
| Wheel Color:: | Orange |
2-12 Inch Stainless Steel Finish Industrial Rubber Caster / Swivel Casters With Wheel Brakes
| Swivel Lock: | Yes/No |
|---|---|
| Wheel Type: | TPR/Plastic/ Rubber/ Polyurethane/ Phenolic/ V-Groove/ Steel |
| Brake: | Yes/No |
Smooth Tread Polyurethane Casters Featuring Ball Bearing Load Capacity 450 to 850kg Ideal for Warehouse and Applications
| Bearing: | Ball Bearing |
|---|---|
| Overall Height: | 5 Inches |
| Wheel Material: | PU+Iron |
Mounting Size 375 X 275 Inches 3 Ton Heavy Duty PU Caster Wheel Smooth Tread Designed for Heavy Equipment Mobility and Transport
| Wheel Material: | PU+Iron |
|---|---|
| Wheel Size: | 150mm |
| Wheel Width: | 2 Inches |
837lbs Heavy Duty Polyurethane Caster Wheels Dual Ball Bearings Red Iron Centers
| Type: | Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Wheel Capacity: | 837lbs |
| Wheel Bearing: | Dual Ball Bearings |
Ball Bearing Industrial Caster Durable Polyurethane Wheel for Heavy-Duty Applications
| Type: | Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Overall Length: | 144mm |
| Bracket Surface Treament: | Zinc Painted |
50mm Wheel Width Extra Heavy Duty Nylon Wheels Casters Polyurethane Wheels Built for Heavy Load Industrial Applications and Mobility
| Plate Size: | 4 X 4.5 Inches |
|---|---|
| Wheel Color: | Black |
| Bolt Hole Size: | 0.375 Inches |

