All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial polyurethane caster wheels ] match 252 Products.
Height 90mm to 125mm caster wheels 3 inch steel stem size M12x15mm swivel casters for heavy equipment and transport carts
| Material: | Rubber/PU/Nylon/TPR |
|---|---|
| Height: | 90mm-125mm |
| Usage: | Trolley Cart |
3 Inch Steel Caster Wheels With 2.5 Inch Bolt Hole Spacing
| Stem Size: | M12x15mm |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Plate Size: | 4 X 4.5 Inches |
Grey TPR 280kg Capacity 8 Inch Double Ball Bearing Swivel Plate Caster Wheels
| Product Name: | WBD Supplys 8" Grey TPR 280kg Capacity Swivel Plate Double Ball Bearing Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | 8" TPR Swivel Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 8" |
OEM 4" Industrial Medium Duty Casters With Bearing Covers
| Product Name: | OEM 4" Yellow PU Wheel Swivel Plate Medium Duty Industrial Trolley Caster Wheels With Bearing Covers |
|---|---|
| Style:: | Medium Duty Casters Pu |
| Wheel Size:: | 4" |
Industrial Heavy Duty Polyurethane Swivel Casters with Brake in Black
| Manufacturer: | Workbench Co. |
|---|---|
| Wheel Material: | Polyurethane |
| Style: | Swivel Caster |
Industrial 880LBS Cast Iron PU Fixed Casters 5 Inch Green Polyurethane Rigid Wheels
| Product Name: | 5 Inch Green Polyurethane Rigid Wheels 880LBS Cast Iron PU Fixed Casters Industrial |
|---|---|
| Style:: | 5 Inch Pu Fixed Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 5 Inch |
PU Wheel Waterproof Swivel Industrial Heavy Duty Casters Wheels 8 Inch Blue OEM
| Product Name: | OEM 8 Inch Blue PU Wheel Waterproof Swivel Heavy Duty Industrial Caster Wheels Made In China |
|---|---|
| Style:: | Blue PU Swivel Caster |
| Wheel Size:: | 8inch |
4" 5" 6" 8" Heavy Duty Casters Wheels Floor Protecting Blue Solid Wheel Total Brake Swivel
| Product Name: | 4" 5" 6" 8" Floor-protecting Blue Solid Wheel Total Brake Swivel Heavy Duty Industrial Caster Wheels Manufacturing |
|---|---|
| Style:: | Blue PU Double Brake Caster |
| Wheel Size:: | 4/5/6/8inch |
PU 6 Inch Locking Swivel Casters , 1350kg Capacity Cast Iron Trolley Wheels
| Product Name: | 6 Inch Top Plate Swivel Large Size Cast Iron Core Pu Super Heavy Duty Caster Wheels Customize |
|---|---|
| Style:: | Super Heavy Duty Pu Caster |
| Wheel Color:: | Red+Silver |
2 Inch Heavy Duty Iron PU Low Profile Casters High Quality Machine Caster Wheels
| Product Name: | 2 Inch Heavy Duty Iron PU Low Profile Casters High Quality Machine Caster Wheels |
|---|---|
| Style:: | Heavy Duty Low Profile Casters |
| Wheel Color:: | Red+Black |

