All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial polyurethane caster wheels ] match 239 Products.
8 Inch Silent TPR Thermoplastic Rubber 616LBS Directional Locking Swivel Casters
| Product Name: | 8 Inch Big Size Silent TPR Wheel 616LBS Capacity Swivel Locking Heavy Duty Casters Wholesale |
|---|---|
| Style:: | 8 Inch TPR Side Lock Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 8 Inch |
990LBS Capacity 6 Inch PU Swivel Locking Silent Heavy Duty Casters
| Product Name: | 990LBS Capacity 6 Inch Green PU Wheel Swivel Locking Silent Heavy Duty Casters For Industrial |
|---|---|
| Style:: | 6 Inch Pu Swivel Lock Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 6 Inch |
2816LBS Capacity Cast Iron 4 PU Caster Sets Two Ball Bearing
| Product Name: | 2816LBS Capacity Pet Set Cast Iron Core PU Wheel Plate Rigid Heavy Duty Casters Manufacturer |
|---|---|
| Style:: | Iron Core Pu Fixed Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 4 Inch |
320kg Load Capacity PU Plate 4 Inch Swivel Casters For Trolley
| Product Name: | WBD Wholesales 320kg High Capacity Iron PU Swivel Plate Side Lock Heavy Duty Casters 4 Inch |
|---|---|
| Style:: | 320kg Iron Pu Side Lock Heavy Duty Casters |
| Wheel Capacity:: | 320kg |
3-1/2 Inch Top Plate Swivel Radius Medium Duty Casters With 1/4 Inch Bolt Hole Size
| Bearing Type: | Ball Bearing |
|---|---|
| Brake Type: | Side Lock |
| Wheel Diameter: | 4 Inch |
Heavy Duty 2.5 Inches Bolt Hole Spacing Trolley Wheels 90-125mm For Carts
| Height: | 90mm-125mm |
|---|---|
| Stem Size: | M12x15mm |
| Type: | Threaded Stem/Top Plated |
TPR Hands Free Side Brake Pedal Swivel 6" Braked Swivel Castors
| Product Name: | 6" Side Brake TPR Wheel Gray Single Pedal Swivel Heavy Duty Casters Supplier |
|---|---|
| Style:: | 6" TPR Side Brake Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 6" |
5 Inch Iron PU Castors Heavy Duty Fixed Plate Soft Industrial Wheels Castors China
| Wheel Width: | 50mm |
|---|---|
| Housing Material: | Steel |
| Type: | Heavy Duty Iron PU Castors |
Threaded Stem Mounting Type Rolling Castors With Load Capacity 5000 Lbs
| Overall Height: | 2-12 Inches |
|---|---|
| Bearing Type: | Ball Bearing/Precision Ball Bearing/Delrin Bearing/Sleeve Bearing |
| Temperature Range: | Up To 300°F |

