All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial polyurethane caster wheels ] match 252 Products.
4-Pack 2.5 Zinc Plated Double Ball Bearing Caster Wheels with Swivel Brake
| Finish: | Zinc Plated |
|---|---|
| Bearing Type: | Double Ball Bearing |
| Package Quantity: | 4 |
Aluminium Core Polyurethane Single Wheels 5 Inch 6 Inch 8 Inch For Pallet Trucks Pallet Jack Industrial Trolleys
| Product Name: | 4inch 5inch 6inch 8inch Aluminium Core Polyurethane Single Wheels For Pallet Trucks Pallet Jack Industrial Trolleys |
|---|---|
| Wheel Color:: | Orange |
| Wheel Diameter:: | 100mm/125mm/150mm/200mm |
6" Rigid Plate Industrial Cast Iron Casters 2 Inch Wide Green Wheel Heavy Duty PU Caster Wheels OEM
| Product Name: | 6" Rigid Plate Industrial Cast Iron Casters 2 Inch Wide Green Wheel Heavy Duty PU Caster Wheels OEM |
|---|---|
| Style:: | 6" Pu Fixed Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 6" |
8x3 inch Wide Caster Wheels 3300lbs Ultra Heavy Duty Iron PU Kingpinless Front Lock Casters Orange
| Product Name: | 8x3inch Wide Caster Wheels 3300lbs Capacity Ultra Heavy Duty Iron PU Kingpinless Front Lock Casters Orange |
|---|---|
| Style:: | Super Heavy Duty Orange Pu Caster |
| Wheel Color:: | Orange+Silver |
Heavy Duty Red Polyurethane Casters 144mm Length Zinc Painted Dual Ball Bearings
| Bearing: | Ball Bearing |
|---|---|
| Overall Length: | 144mm |
| Size: | 100mm |
Ball Bearing Iron PU Caster Wheel 100mm For Superior Load Bearing Capacity
| Bearing: | Ball Bearing |
|---|---|
| Type: | Heavy Duty Casters |
| Color: | Red |
Heavy Duty 350kg PU Cast Iron Swivel Caster Wheel Without Brake
| Wheel Material: | PU+Iron |
|---|---|
| Loaded Capacity: | 450-850kg |
| Wheel Type: | Hollow Core |
5 Inches Overall Height Polyurethane Casters for Heavy Duty 1000 Lbs Load Capacity Ball Bearing Included
| Loaded Capacity: | 450-850kg |
|---|---|
| Wheel Size: | 150mm |
| Wheel Width: | 2 Inches |
Smooth Tread Black PU Caster Wheel 194mm Height for Warehouse Material Handling and Transport
| Wheel Material: | PU+Iron |
|---|---|
| Swivel Type: | Swivel With Lock |
| Loaded Capacity: | 450-850kg |
Heavy Duty Polyurethane Casters Red Dual Ball Bearings 837lbs Load Capacity
| Wheel Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Wheel Capacity: | 837lbs |
| Color: | Red |

