All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial polyurethane caster wheels ] match 252 Products.
194mm Height Total Lock Brake Type 3 Ton Heavy Duty PU Caster Wheel for Heavy Duty Industrial Applications
| Load Capacity: | 1000 Lbs |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Overall Height: | 5 Inches |
150mm Wheel Size Polyurethane Casters Smooth Tread Durable Replacement Wheels Suitable for Heavy Load Carts and Equipment
| Wheel Size: | 150mm |
|---|---|
| Load Capacity: | 1000 Lbs |
| Wheel Width: | 2 Inches |
450-850kg Loaded Capacity Polyurethane Casters with Total Lock Brake Type and PU Iron Wheel Material
| Wheel Size: | 150mm |
|---|---|
| Height: | 194mm |
| Wheel Width: | 2 Inches |
Heavy Duty Workbench Caster Wheels Hollow Core Single Wheel For Industrial Handling
| Loaded Capacity: | 450-850kg |
|---|---|
| Wheel Type: | Hollow Core |
| Wheel Size: | 150mm |
4 Inch Floor - Friendly Grey Wheels Medium Duty Industrial Polyurethane Swivel Locking Casters Wholesales
| Product Name: | 4 Inch Floor-friendly Grey Wheels Medium Duty Industrial Polyurethane Swivel Locking Casters Wholesales |
|---|---|
| Style:: | Medium Duty Casters Gray Pu |
| Wheel Size:: | 100x32mm |
Heavy Duty Steel And Aluminum Caster Wheel With Up To 5 000 Lbs Load Capacity
| Housing: | Made Of Pressed Steel |
|---|---|
| Temperature Range: | Up To 300°F |
| Wheel Diameter: | 2-12 Inches |
150mm Swivel Plate Ball Bearing Polyurethane Casters Orange Color
| Product Name: | 150mm Swivel Plate European Orange PU Wheel Ball Bearing Polyurethane Casters Manufacturers China |
|---|---|
| Style:: | Aluminium Polyurethane Swivel Industrial Casters |
| Wheel Size:: | 150mm |
5 Inch Swivel Polyurethane Wheels Nylon Core Red PU European Caster Wheels Supplier YLcaster
| Product Name: | 5 Inch Swivel Polyurethane Wheels Nylon Core Red PU European Caster Wheels Supplier YLcaster |
|---|---|
| Style:: | PU European Swivel Casters |
| Wheel Size:: | 5 Inch |
6 Inch Green Soft PU Wheels Side Lock Cast Iron Polyurethane Swivel Caster Wheels Heavy Duty OEM
| Product Name: | 6 Inch Green Soft PU Wheels Side Lock Cast Iron Polyurethane Swivel Caster Wheels Heavy Duty OEM |
|---|---|
| Style:: | Iron Core Pu Side Lock Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 6 Inch |
Industrial Trolley Castor Wheels Heavy Duty 8 Inch Red PU Wheel With Side Brake Soft Swivel Plate
| Product Name: | 8 Inch Red PU Wheel With Side Brake Soft Swivel Plate Industrial Trolley Castor Wheels Heavy Duty |
|---|---|
| Style:: | Soft Wheel Heavy Duty Castors |
| Wheel Capacity:: | 660lbs |

