All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial polyurethane caster wheels ] match 239 Products.
5 Inch Heavy Duty Polyurethane Casters Swivel Plate Soft Industrial Trolley Wheels Wholesale
| Wheel Width: | 50mm |
|---|---|
| Housing Material: | Steel |
| Type: | Heavy Duty Casters |
380kg Capacity 5" Heavy Duty Polyurethane Casters With Ball Bearing
| Product Name: | 5 Inch 380kg Swivel Top Plate Orange Pp Core Polyurethane Heavy Duty European Type Industrial Casters |
|---|---|
| Style:: | Polyurethane Heavy Duty European Type Industrial Casters |
| Wheel Size:: | 125mm |
Polyurethane 200x50mm Heavy Duty Casters ISO9001
| Product Name: | 200mm Top Plate Double Ball Bearing Iron Core Green Pu Strengthen Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | PU Heavy Duty Swivel Caster |
| Wheel Color:: | Green+black |
Industrial Grade Casters with Pressed Steel Housing
| Temperature Range: | Up To 300°F |
|---|---|
| Application: | Industry |
| Brake: | Yes/No |
300kg Loading 6 Inch Polyurethane Wheels , ISO9001 Spring Loaded Caster Wheel
| Product Name: | 6 Inch 300kg Capacity Heavy Duty Iron Pu Single Spring Casters For Garages |
|---|---|
| Style:: | Swivel Single Spring Caster |
| Wheel Diameter:: | 6 Inch |
Red Iron Core PU 100mm Medium Duty Casters With Dual Brake
| Product Name: | 100mm High Capacity Total Brake Iron Core Pu Swivel Medium Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | Medium Duty Casters Pu |
| Wheel Color:: | Red+Black |
PU 8 Inch Swivel Caster Wheels , 400kg Capacity Orange Caster Wheels
| Product Name: | 8 Inch Diameter 2 Inch Width Top Plate Korea Type Iron Core Green Pu Strengthen Heavy Duty Casters For Industrial |
|---|---|
| Style:: | Iron PU Heavy Duty Swivel Caster |
| Wheel Color:: | Yellow+Silver |
8inch Heavy Duty Spring Loaded Casters , 770lbs Loading Heavy Duty Polyurethane Casters
| Product Name: | 8 Inch 770lbs Load Capacity Iron Pu Heavy Duty Double Spring Casters Garages |
|---|---|
| Style:: | Swivel Double Spring Caster |
| Wheel Diameter:: | 8 Inch |
Red 198lbs Capacity 5 Polyurethane Casters With Threaded Stem
| Product Name: | 5 Inch 198lbs Swivel Rigid Plate Bolt Hole Stem Threaded Stem Pp Core Pu Standard Industrial Casters Red |
|---|---|
| Style:: | PU Standard Industrial Casters |
| Load Capacity:: | 90kg |
Industrial Swivel Casters With Plain Bearing / TPR Wheel
| Mounting Type: | Plate |
|---|---|
| Wheel Core: | Plastic |
| Brake Type: | Total Lock, Swivel Lock |

