All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial polyurethane caster wheels ] match 252 Products.
6x3 inch Wide Caster Wheel 3300lbs Super Heavy Duty Casters Green Iron PU OEM
| Product Name: | 6x3inch Wide Caster Wheel 3300lbs Capacity Super Heavy Duty Iron PU Casters Green OEM |
|---|---|
| Style:: | Super Heavy Duty Rigid Pu Caster |
| Wheel Color:: | Green+Black |
Heavy Duty Red Polyurethane Casters Zinc Painted Bracket 837lbs Load Capacity
| Load Capacity: | Up To 837lbs |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Wheel Material: | Polyurethane |
Iron Wheel Center 100mm Heavy Duty ICaster Durable Heavy Load Casters Providing Smooth Mobility and Industrial Strength
| Load Capacity: | Up To 837lbs |
|---|---|
| Type: | Heavy Duty Casters |
| Wheel Capacity: | 837lbs |
144mm Polyurethane Heavy Duty Caster Wheels Dual Ball Bearings Red Iron PU Smooth Movement
| Wheel Bearing: | Dual Ball Bearings |
|---|---|
| Size: | 100mm |
| Overall Length: | 144mm |
Polyurethane Heavy Duty Casters / Iron Pu Caster Wheel Long Lasting Dual Ball Bearings
| Wheel Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Wheel Capacity: | 837lbs |
Heavy Duty Gray Polyurethane Casters With 300 Lbs Load Capacity
| Mounting Plate Size: | 3-3/4 X 3-3/4 Inch |
|---|---|
| Bearing Type: | Ball Bearing |
| Load Capacity: | 300 Lbs |
Plate Mounting Extra Heavy Duty Nylon Wheels Casters Front Brake for Heavy Loads
| Plate Size: | 4 X 4.5 Inches |
|---|---|
| Style: | Super Heavy Duty Steel Caster |
| Wheel Width: | 50mm |
ISO9001 500kg Loading 8 Inch Polyurethane Industrial Wheels With Aluminium Core
| Product Name: | 8 Inch 500kg Swivel Top Plate Aluminium Core Orange Polyurethane Heavy Duty European Type Industrial Casters |
|---|---|
| Style:: | Aluminium Polyurethane Heavy Duty European Type Industrial Casters |
| Wheel Size:: | 200mm |
Zinc Plated Heavy Duty Caster Wheels With 1/4 Inch Bolt Hole Size
| Overall Height: | 5-3/4 Inch |
|---|---|
| Load Capacity: | 300 Lbs |
| Wheel Width: | 1-1/4 Inch |
Industrial Swivel Heavy Duty Casters with TPR / Plastic / Rubber Wheels
| Housing: | Made Of Pressed Steel |
|---|---|
| Overall Height: | 2-12 Inches |
| Feature: | Reliable And Durable |

