All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial polyurethane caster wheels ] match 252 Products.
Heavy Duty super heavy duty caster featuring black wheel optimized for heavy machinery and industrial equipment movement
| Wheel Color: | Black |
|---|---|
| Plate Size: | 4 X 4.5 Inches |
| Swivel Radius: | 3.5 Inches |
300lbs 5 Inch Polyurethane Wheels
| Product Name: | 300lbs 5inch High Load Total Brake Polyrethane Swivel Medium Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | Medium Duty Casters Gray Pu |
| Wheel Size:: | 125x32mm |
6x2 Inch Polyurethane Wheel Rigid Plate PU Heavy Duty Industrial Trolley Wheel Casters
| Product Name: | 6x2 Inch Blue Polyurethane Wheel Rigid Plate PU Heavy Duty Industrial Trolley Wheel Casters Supplys |
|---|---|
| Style:: | Blue PU Rigid Caster |
| Wheel Size:: | 6x2inch |
Threaded Stem Industrial Casters Featuring Plastic Wheels Optimized for Industrial Packaging and Assembly Line Operations
| Mounting Type: | Top Plate/Threaded Stem/Expandable Stem/Grip Ring Stem |
|---|---|
| Bearing Type: | Ball Bearing/Precision Ball Bearing/Delrin Bearing/Sleeve Bearing |
| Tread Width: | 1-4 Inches |
3inch Width 3300lbs Capacity Super Heavy Duty Casters Polyurethane
| Product Name: | 6 Inch 3300lbs 3inch Wide Plate Swivel Cast Iron Core Pu Super Heavy Duty Casters Customize |
|---|---|
| Style:: | Super Heavy Duty Swivel Pu Caster |
| Wheel Color:: | Red+Black+Silver |
6 Inch 550LBS Heavy Duty Industrial Locking Swivel Plate Caster Wheels
| Product Name: | 6 Inch Silent Gray TPR Wheel 550LBS Capacity Swivel Plate Heavy Duty Casters Factory |
|---|---|
| Style:: | 6 Inch TPRswivel Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 6 Inch |
200mm Rigid Plate Silent Wheels Hight Capacity Aluminium PU Casters European Type
| Product Name: | 200mm Rigid Plate Silent Wheels Hight Capacity Aluminium PU Casters European Type |
|---|---|
| Style:: | Aluminium Rigid Casters |
| Wheel Size:: | 200mm |
OEM Dark Red Polyurethane Wheel 230kg 5 Inch Swivel Casters
| Product Name: | WBD OEM 5 Inch Dark Red Polyurethane Wheel 230kg Swivel Plate Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | 5 Inch Pu Swivel Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 5 Inch |
Ball Bearing 6" Polyurethane Industrial Wheelssurface Galvanized Surface
| Product Name: | Four Per Set 6 Inch Industrial Wheel Swivel Heavy Duty PU Casters For Amazon Sale |
|---|---|
| Style:: | 6 Inch Pu Swivel Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 6 Inch |
PU 4 Inch Replacement 440LBS PP Core Heavy Duty Rigid Casters
| Product Name: | Hot Sale 4 Inch 440LBS Capacity PP Core PU Red Wheel Plate Rigid Heavy Duty Casters Factory China |
|---|---|
| Style:: | 4 Inch Pu Rigid Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 4 Inch |

