All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial casters ] match 786 Products.
Versatile Stem Size M12x15mm Caster Wheels 3 Inch Steel for Trolley Cart
| Material: | Rubber/PU/Nylon/TPR |
|---|---|
| Wheel Diameter: | 3/4/5/6/8 Inches |
| Type: | Threaded Stem/Top Plated |
Smooth Wheel Tread Light Duty Casters for Grey Wheels Smooth Wheels and Temperature Range -20 To 100 Degrees Celsius
| Finish: | Zinc Plated |
|---|---|
| Swivel Radius: | 2-4 Inches |
| Wheel Bearing: | Plain Bearing |
198lbs Capacity PP Medium Duty Casters
| Product Name: | 4 Inch 198lbs Capacity Total Brake White Pp Swivel Medium Duty Casters For Industrial |
|---|---|
| Style:: | Medium Duty Casters Pp |
| Wheel Color:: | White |
6 Inch Industrial Wheel Swivel Heavy Duty Casters 230kg Load Capacity
| Product Name: | WBD Factory Sales 6 Inch Industrial Wheel Swivel Black Rubber Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | 6" Rubber Swivel Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 150mm |
5x2 Inch 506LBS Top Plate Swivel Lock Ball Bearing Casters
| Product Name: | WBD Supplys 5x2 Inch 506LBS Capacity Gray Swivel Lock TPR Top Plate Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | 5 Inch TPR Side Lock Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 5 Inch |
Grey TPR 280kg Capacity 8 Inch Double Ball Bearing Swivel Plate Caster Wheels
| Product Name: | WBD Supplys 8" Grey TPR 280kg Capacity Swivel Plate Double Ball Bearing Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | 8" TPR Swivel Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 8" |
OEM 6x2 Inch Solid Silver Wheel Heavy Duty Fixed Cast Iron Casters
| Product Name: | YLcaster OEM 6x2 Inch Solid Silver Wheel Cast Iron Heavy Duty Fixed Casters Industrial |
|---|---|
| Style:: | 6 Inch Heavy Duty Iron Fixed Casters |
| Wheel Size:: | 6x2 In |
Side Brake Wheels Tread On Core Heavy Duty Casters Trolley Wheels 5 Inch
| Product Name: | 5 Inch Grey PVC Side Brake Wheels Tread On Core Casters Trolley Wheels Heavy Duty For Industrial Wholesales |
|---|---|
| Style:: | 5" Pvc Casters Side Lock |
| Construction:: | Welded |
Industrial 880LBS Cast Iron PU Fixed Casters 5 Inch Green Polyurethane Rigid Wheels
| Product Name: | 5 Inch Green Polyurethane Rigid Wheels 880LBS Cast Iron PU Fixed Casters Industrial |
|---|---|
| Style:: | 5 Inch Pu Fixed Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 5 Inch |
6" Rigid Plate Industrial Cast Iron Casters 2 Inch Wide Green Wheel Heavy Duty PU Caster Wheels OEM
| Product Name: | 6" Rigid Plate Industrial Cast Iron Casters 2 Inch Wide Green Wheel Heavy Duty PU Caster Wheels OEM |
|---|---|
| Style:: | 6" Pu Fixed Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 6" |

