All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial casters ] match 786 Products.
Ball Bearing 6" Polyurethane Industrial Wheelssurface Galvanized Surface
| Product Name: | Four Per Set 6 Inch Industrial Wheel Swivel Heavy Duty PU Casters For Amazon Sale |
|---|---|
| Style:: | 6 Inch Pu Swivel Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 6 Inch |
6 Inch Swivel Threaded Stem Industrial Trolley Caster Wheels 150KG
| Product Name: | 6 Inch Yellow PU Wheel Swivel Threaded Stem Medium Duty Industrial Trolley Caster Wheels Supplier China |
|---|---|
| Style:: | Medium Duty Casters Pu |
| Wheel Size:: | 4" |
350KG Swivel Lock Low Profile Casters 50x38mm Solid Nylon Wheels For Industrial Machine
| Product Name: | 50x38mm Solid Nylon Wheels 350KG Capacity Swivel Lock Low Profile Casters For Industrial Machines |
|---|---|
| Style:: | Low Profile Nylon Caster |
| Wheel Color:: | Black |
4" Casters With Brakes Meidum Duty Red PVC Swivel Industrial Trolley Wheels 4 Inch
| Product Name: | 4" Casters With Brakes Meidum Duty Red PVC Swivel Industrial Trolley Wheels 4 Inch |
|---|---|
| Style:: | Medium Duty Casters |
| Wheel Color:: | Red+Gray |
Zinc Plated Finish Grey Plastic Light Duty Casters For Industrial
| Finish: | Zinc Plated |
|---|---|
| Wheel Color: | Grey |
| Wheel Width: | 19-24mm |
Set Of 4 High Quality Low Center Of Gravity Black Nylon Swivel Caster Wheels With Brake
| Features: | Easy To Install |
|---|---|
| Material: | Nylon |
| Type: | Plate Casters |
4 Piece Set Industrial Swivel Caster PVC Double Ball Bearing Threaded Stem Caster With Brake
| Features: | Easy To Install |
|---|---|
| Material: | PVC/PP/TPR |
| Application: | Furniture, Carts, Trolley,office Chair |
3-8 Inches Heavy Duty Threaded Stem Trolley Caster Wheels With 200-500kg Loading Capacity
| Wheel Diameter: | 3/4/5/6/8 Inches |
|---|---|
| Height: | 90mm-125mm |
| Type: | Threaded Stem/Top Plated |
Heavy Duty Casters With Total Lock Brake And Ball Bearing For Moving Equipment
| Brake Type: | Total Lock |
|---|---|
| Bearing Type: | Ball Bearing X1 |
| Capacity: | 90-135kg |
4 Inch Stainless Steel Stem Casters Industrial-Grade Easy To Install
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Bolt Hole Spacing: | 76*61mm |
| Wheel Diameter: | 3 Inches |

