All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial casters ] match 786 Products.
Industrial Cast Iron 360 Degree Rotating 6 Inch Swivel Casters
| Product Name: | WBD Provides 6 Inch Silver Industrial Wheel Cast Iron 360 Degree Rotating Swivel Head Heavy Duty Casters For Furniture |
|---|---|
| Style:: | 6 Inch Iron Casters For Furniture |
| Wheel Size:: | 6 Inch |
6x2 Inch Soft Rubber Casters Top Plate Heavy Duty Swivel Locking Grey TPR Casters Industrial
| Product Name: | 6x2 Inch Soft Rubber Casters Top Plate Heavy Duty Swivel Locking Grey TPR Casters Industrial |
|---|---|
| Style:: | TPR Lockable Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 6x2 Inch |
Corrosion Resistance Light Duty Casters With Smooth Wheel Tread Zinc Plated Finish
| Finish: | Zinc Plated |
|---|---|
| Temperature Range: | -20 To +100 Degrees Celsius |
| Type: | Light Duty Casters |
300Lbs Workbench Casters For Heavy Wooden Products With Zinc Plated Coated Surface Treatment
| Finish: | Zinc Plated |
|---|---|
| Bearing Type: | Double Ball Bearing |
| Package Quantity: | 4 |
300Lbs Load Capacity Workbench Casters With Zinc Plated Finish
| Wheel Diameter: | 2.5 Inches |
|---|---|
| Load Capacity: | 300 Lbs |
| Wheel Type: | Swivel With Brake |
0.25 Inches Plate Thickness Light Duty Casters For Smooth And Quiet Operation
| Bracket Feature: | Bouble Ballrace |
|---|---|
| Load Capacity: | 500 Lbs |
| Tread Type: | Round Shape |
110kg Capacity Stainless Steel Casters With 0.25 Inches Plate Thickness Top Plate Type
| Style: | Red Pu Threaded Stem Ss Casters |
|---|---|
| Mounting Size: | 3.75 X 2.5 Inches |
| Plate Thickness: | 0.25 Inches |
Round Shape Zinc-Plating Casters Enhance Productivity And Efficiency In Your Workplace
| Caster Type: | Thread Stem |
|---|---|
| Overall Height: | 5 Inches |
| Plate Thickness: | 0.25 Inches |
125kg Load Capacity Nylon Plate Medical Casters White Grey 3 Inches Wheel Diameter
| Wheel Diameter: | 3 Inches |
|---|---|
| Bolt Hole Spacing: | 76*61mm |
| Bracket Material: | Nylon |
Heavy Duty Plate Casters With 125kg Load Capacity Nylon Bracket 275lbs Loaded Capacity
| Load Capacity: | 125kg |
|---|---|
| Bolt Hole Spacing: | 76*61mm |
| Loaded Capacity: | 275lbs |

