All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial casters ] match 786 Products.
3 Inch Medical Plate Casters 275lbs Load Capacity Precision Ball Bearing Nylon Bracket
| Bolt Hole Spacing: | 76*61mm |
|---|---|
| Wheel Diameter: | 3 Inches |
| Type: | Plate |
Heavy Duty Scaffolding Casters With Zinc Plated Bracket
| Application: | Transportation |
|---|---|
| Bracket Surface Treament: | Zinc Palated |
| Load Capacity: | 200/250kg |
300 Lbs Load Capacity Rigid Swivel with Double Ball Bearing 2.5 Inch Black Swivel Caster Wheels
| Load Capacity: | 300 Lbs |
|---|---|
| Color: | Black |
| Wheel Color: | Black |
105mm Zinc Plated Top Plate Type Stainless Steel Grade 304 Casters
| Mounting: | Top Plate Type |
|---|---|
| Capacity: | 90-135kg |
| Bracket Material: | 304 Stainless Steel |
300 Lbs Load Capacity Medium Duty Casters 5-3/4 Inch Overall Height Temperature Range Of 0 To 180 Degrees
| Wheel Type: | PU/PVC/TPR/PP/Rubber |
|---|---|
| Bearing Type: | Ball Bearing/Double Ball Bearing |
| Finish: | Zinc Plated |
4 Inches Overall Height 3 Inches Wheel Diameter Double Brake Medical Casters For Healthcare Facilities
| Type: | Plate |
|---|---|
| Wheel Size: | 4 Inch |
| Overall Height: | 4 Inches |
Environmental Friendly and Smooth Rolling Furniture Caster Wheel with Ball Bearing
| Feature: | Environmental Friendly |
|---|---|
| Usage: | Housing/Office/Small Cabinets/Baby Beds/Trolleys |
| Wheel Diameter: | 3-5 Inches |
Environmental Friendly Furniture Casters Office Chair Casters for Eco-Friendly Movement
| Color: | White/ Black/ Red/ Yellow/ Green/ Blue/ Brown Etc |
|---|---|
| Finish: | Zinc Plated/Grip Ring Stem/Threaded Stem |
| Feature: | Environmental Friendly |
Bearing Type Ball Bearing Furniture Colorful Caster Wheel for PP/Nylon/TPR/PU/Rubber Wheels
| Color: | White/ Black/ Red/ Yellow/ Green/ Blue/ Brown Etc |
|---|---|
| Usage: | Housing/Office/Small Cabinets/Baby Beds/Trolleys |
| Feature: | Environmental Friendly |
Industrial More Products Load height 148/176/204/248mm Steel Wheel Material and More Options
| Load Capacity: | 300kg |
|---|---|
| Application: | Industrial |
| Wheel Material: | Steel |

