All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial casters ] match 786 Products.
Polyurethane 660LBS 8 Inch Side Brake Heavy Duty Casters
| Product Name: | High Capacity Industrial Wheel 660LBS 8 Inch Side Brake PU Heavy Duty Casters For Sale |
|---|---|
| Style:: | 660lbs Pu Swivel Heavy Duty Casters |
| Wheel Capacity:: | 660lbs |
6x2 Inch Silver Wheel 280kg Load Capacity Heavy Duty Rigid Casters
| Product Name: | 6x2 Inch Silver Wheel 280kg Load Capacity Cast Iron Heavy Duty Rigid Casters Factory China |
|---|---|
| Style:: | 6 Inch Heavy Duty Hollow Rigid Casters |
| Wheel Size:: | 6 Inch |
50MM Bolt Hole Swivel Head 132LBS TPR Rubber Casters Twin Wheel Industrial Castor Wheels
| Product Name: | 50MM Bolt Hole Swivel Head Wheel 132LBS Load Capacity Light Duty TPR Casters Factory China |
|---|---|
| Style:: | Twin Wheel TPR Bolt Hole Swivel Casters |
| Wheel Color:: | Grey |
Rigid Plate Wheels 8 Inch Orange PVC Casters Heavy Duty Trolley Wheels
| Product Name: | Rigid Plate Wheels 8 Inch Orange PVC Casters Heavy Duty Trolley Wheels Industrial Manufacturer China |
|---|---|
| Style:: | 8" Pvc Casters Rigid |
| Construction:: | Welded Steel |
Grey PVC Wheels 6 Inch Fixed Casters Trolley Wheels Heavy Duty Industrial
| Product Name: | Grey PVC Wheels 6 Inch Fixed Casters Trolley Wheels Heavy Duty Industrial Factory China |
|---|---|
| Style:: | 6" Pvc Casters Rigid |
| Construction:: | Welded |
8 Inch FLat Tread PU Wheel Red Polyurethane Swivel Plate Trolley Wheels For Industrial Carts
| Product Name: | 8 Inch FLat Tread PU Wheel Red Polyurethane Swivel Plate Trolley Wheels For Industrial Carts |
|---|---|
| Style:: | 8 Inch Pu Swivel Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 8 Inch |
4 Inch Floor - Friendly Grey Wheels Medium Duty Industrial Polyurethane Swivel Locking Casters Wholesales
| Product Name: | 4 Inch Floor-friendly Grey Wheels Medium Duty Industrial Polyurethane Swivel Locking Casters Wholesales |
|---|---|
| Style:: | Medium Duty Casters Gray Pu |
| Wheel Size:: | 100x32mm |
Durable Soft Casters With Plain Bearing For Enhanced Performance
| Finish: | Zinc Plated |
|---|---|
| Type: | Light Duty Casters |
| Wheel Color: | Grey |
Double Brake Medical Casters Load Capacity 125kg Thermoplastic Rubber Overall Height 4 Inches
| Load Capacity: | 125kg |
|---|---|
| Bolt Hole Spacing: | 76*61mm |
| Overall Height: | 4 Inches |
4 Inches Overall Height Medical Casters With Double Brake White Grey
| Wheel Size: | 4 Inch |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Overall Height: | 4 Inches |

