All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ heavy duty industrial caster wheels ] match 593 Products.
PU 75mm Low Profile Heavy Duty Casters , 500kg High Capacity Polyurethane Wheels
| Product Name: | 75x50mm 1100lbs 500kg Top Plate Swivel Cast Iron Core Red Pu Low Profile Caster Wheels |
|---|---|
| Style:: | Heavy Duty Low Profile Caster Wheels |
| Wheel Color:: | Red+Black |
Hard 100mm Diameter High Temperature Caster Wheels With Roller Bearing
| Product Name: | 100mm Diameter Phenolic Heavy Duty Wheel Black Swivel Heat Resistant Casters For Sale |
|---|---|
| Style:: | 100mm Swivel Heat Resistant Casters |
| Wheel Diameter:: | 100 Mm |
6" Heavy Duty Casters For Industrial Black Glass Nylon Wheel Dual Brake Top Plate Trolley Wheels
| Product Name: | 6" Black Wheel Dual Brake Top Plate Trolley Wheels Heavy Duty Casters For Industrial |
|---|---|
| Style:: | Black Double Brake Caster |
| Wheel Size:: | 6" |
Weight Capacity Black Workbench Caster Wheels With Side Mount
| Bearing: | Ball Bearing |
|---|---|
| Brake Type: | Total Lock |
| Wheel Width: | 2 Inches |
880lbs Capacity 8 X 2 Caster Wheel , Wearable Aluminum Caster Wheels
| Product Name: | 200mm 880lbs Top Plate Green Painted Fork Aluminium Core Pu Heavy Duty Casters With Double Brake |
|---|---|
| Style:: | Aluminium Pu Heavy Duty Caster |
| Wheel Color:: | Dark Yellow |
150mm Elastic Rubber Heavy Duty Casters With 462lbs Loading Swivel Plate
| Product Name: | 200mm 462lbs Top Plate Swivel Steel Core Rubber Heavy Duty Casters With Total Brake |
|---|---|
| Style:: | Elastic Rubber Heavy Duty Caster |
| Color:: | Gold+Gray |
5500lbs Capacity 8" Super Heavy Duty Casters With Black Paint Bracket
| Product Name: | 8 Inch 5500lbs Top Plate Swivel Nylon Super Heavy Duty Casters Customize |
|---|---|
| Style:: | Super Heavy Duty Swivel Nylon Caster |
| Wheel Color:: | White+Black |
Elastic Rubber 6 Inch Locking Swivel Casters , ISO9001 Hard Rubber Caster Wheels
| Product Name: | 6 Inch Top Plate Swivel Fixed Rigid Locking Gold Pp Core Black Elastic Rubber Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | Elastic Rubber Pp Heavy Duty Caster |
| Color:: | Gold+Black |
1000kg Loading 200mm Scaffolding Casters Wheels Rust Resistant Heavy Duty Castors
| Product Name:: | 200mm1000kg Steel Long Threaded Stem Red Nylon Swivel Heavy Duty Scaffolding Wheels |
|---|---|
| Wheel Color:: | Red |
| Wheel Material:: | Nylon |
Replaceable Rolling Industrial Casters Threads 1-4 Inches Wide Heights 2-12 Inches
| Wheel Type: | TPR/Plastic/ Rubber/ Polyurethane/ Phenolic/ V-Groove/ Steel |
|---|---|
| Tread Width: | 1-4 Inches |
| Swivel Lock: | Yes/No |

