All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ heavy duty industrial caster wheels ] match 593 Products.
880LBS Drying Rack Side Brake Swivel 6 Inch Phenolic Caster Wheels
| Product Name: | 6 Inch Drying Rack Trolley Wheel Swivel Side Brake Heat Resistant Industrial Casters Supplier China |
|---|---|
| Style:: | 6 Inch Drying Rack Casters |
| Wheel Diameter:: | 6 Inch |
300kg Loading 6 Inch Polyurethane Wheels , ISO9001 Spring Loaded Caster Wheel
| Product Name: | 6 Inch 300kg Capacity Heavy Duty Iron Pu Single Spring Casters For Garages |
|---|---|
| Style:: | Swivel Single Spring Caster |
| Wheel Diameter:: | 6 Inch |
100mm diameter 1/2-13x4/5 threaded stem dark blue ball bearing pu shopping trolley wheels heavy duty
| Product Name:: | 100mm Diameter 1/2-13x4/5 Threaded Stem Dark Blue Ball Bearing Pu Shopping Trolley Wheels Heavy Duty |
|---|---|
| Wheel Color:: | Dark Blue |
| Wheel Material:: | PU/Polyurethane |
50mm Industrial Scaffolding Caster Wheels With Roller Bearings
| Wheel Material: | PP/PVC/PU/Rubber |
|---|---|
| Wheel Width: | 50mm |
| Type: | Swivel/Rigid/Double Brake |
4-Pack 2.5 Zinc Plated Double Ball Bearing Caster Wheels with Swivel Brake
| Finish: | Zinc Plated |
|---|---|
| Bearing Type: | Double Ball Bearing |
| Package Quantity: | 4 |
Black 60kg Loading 80mm Industrial Casters For Trolley
| Product Name: | 80mm 60kg Total Brake Top Plate Bolt Hole Black Plastic Swivel Light Duty European Type Industrial Casters |
|---|---|
| Style:: | Plastic Light Duty European Type Industrial Casters |
| Wheel Color:: | Black |
Dustproof 6 Inch 660lbs Loading Industrial Casters With Steel Cover
| Product Name: | 6 Inch 660lbs Swivel Plate Threaded Stem Bolt Hole Plastic Medium Duty European Type Industrial Casters With Steel Cover |
|---|---|
| Style:: | Plastic Medium Duty European Type Industrial Casters |
| Wheel Size:: | 160mm |
5 Inch Soft Wheel 130kg Capacity Threaded Stem Swivel Medium Duty PU 304SS Caster Wheels Manufacturer China
| Product Name: | 5 Inch Soft Wheel 130kg Capacity Threaded Stem Swivel Medium Duty PU 304SS Caster Wheels Manufacturer China |
|---|---|
| Style:: | 304SS Threaded Stem Pu Casters |
| Bearing Type:: | Ball Bearing |
Transportation Brak Type Caster Wheel Caster 200/250kg Load 50mm Steel Treaded Stem
| Usage: | Scaffoldings |
|---|---|
| Type: | Swivel/Rigid/Double Brake |
| Load Capacity: | 200/250kg |
20kg Loading 60mm Trolley Wheels Heavy Duty For Food Cart
| Product Name:: | 60mm 20kg Threaded Stem Black Pp Food Cart Trolley Wheels Heavy Duty |
|---|---|
| Wheel Material:: | Plastic |
| Type:: | Food Cart Trolley Wheels |

