All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ heavy duty industrial caster wheels ] match 593 Products.
Aluminium 5 Inch Side Lock Heavy Duty Casters With Ball Bearing
| Product Name: | WBD Supplys 5 Inch PU Wheel Aluminium Core Plate Type Swivel Lock Ball Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | 5 Inch Aluminium Pu Side Lock Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 5 Inch |
6" Heavy Duty Casters For Industrial Black Glass Nylon Wheel Dual Brake Top Plate Trolley Wheels
| Product Name: | 6" Black Wheel Dual Brake Top Plate Trolley Wheels Heavy Duty Casters For Industrial |
|---|---|
| Style:: | Black Double Brake Caster |
| Wheel Size:: | 6" |
10x2 Inch Forged Steel Super Heavy Duty Casters Solid Twin Wheel Double Ball Bearing
| Product Name: | 10x2 Inch Forged Steel Super Heavy Duty Solid Wheel Twin-wheel Swivel Industrial Casters OEM |
|---|---|
| Style:: | Super Heavy Duty Twin-wheel Caster |
| Wheel Color:: | Silver |
6x3 inch Wide Caster Wheel 3300lbs Super Heavy Duty Casters Green Iron PU OEM
| Product Name: | 6x3inch Wide Caster Wheel 3300lbs Capacity Super Heavy Duty Iron PU Casters Green OEM |
|---|---|
| Style:: | Super Heavy Duty Rigid Pu Caster |
| Wheel Color:: | Green+Black |
10x2inch PU Ultra Heavy Duty Wheels 6600lbs Swivel Industrial Casters Double Wheel
| Product Name: | 10x2inch Korea Type PU Ultra Heavy Duty Wheels 6600lbs Capacity Swivel Industrial Casters Double Wheel |
|---|---|
| Style:: | Super Heavy Duty 10 Inch Caster |
| Wheel Color:: | Red+Silver |
8x3 inch Wide Caster Wheels 3300lbs Ultra Heavy Duty Iron PU Kingpinless Front Lock Casters Orange
| Product Name: | 8x3inch Wide Caster Wheels 3300lbs Capacity Ultra Heavy Duty Iron PU Kingpinless Front Lock Casters Orange |
|---|---|
| Style:: | Super Heavy Duty Orange Pu Caster |
| Wheel Color:: | Orange+Silver |
4 Inch 5 Inch 6 Inch 8 Inch Solid Black High Heat Casters Heavy Duty Heat Resistant Caster Wheels Swivel
| Product Name: | 4 Inch 5 Inch 6 Inch 8 Inch Solid Black High Heat Casters Heavy Duty Heat Resistant Caster Wheels Swivel |
|---|---|
| Style:: | 4 Inch Swivel Heat Resistant Casters |
| Load Capacity:: | 300/350/400/500kg |
10 Inch Super Heavy Duty Casters Polyurethane Steel Iron PU Twin Wheels Swivel Casters
| Product Name: | 10 Inch Super Heavy Duty Casters Polyurethane Cast Iron PU Wheels Swivel Casters |
|---|---|
| Style:: | Super Heavy Duty Caster |
| Wheel Color:: | Orange+Black+Silver |
2 Inch Heavy Duty Iron PU Low Profile Casters High Quality Machine Caster Wheels
| Product Name: | 2 Inch Heavy Duty Iron PU Low Profile Casters High Quality Machine Caster Wheels |
|---|---|
| Style:: | Heavy Duty Low Profile Casters |
| Wheel Color:: | Red+Black |
PU 200mm 990lbs Loading Heavy Duty Casters With Aluminum Core
| Product Name: | 200mm 990lbs Top Plate American Type Aluminum Core Pu Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | Aluminum Heavy Duty Caster |
| Wheel Color:: | Dark Yellow |

