All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ heavy duty industrial caster wheels ] match 593 Products.
Grey TPR 280kg Capacity 8 Inch Double Ball Bearing Swivel Plate Caster Wheels
| Product Name: | WBD Supplys 8" Grey TPR 280kg Capacity Swivel Plate Double Ball Bearing Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | 8" TPR Swivel Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 8" |
Polyurethane 660LBS 8 Inch Side Brake Heavy Duty Casters
| Product Name: | High Capacity Industrial Wheel 660LBS 8 Inch Side Brake PU Heavy Duty Casters For Sale |
|---|---|
| Style:: | 660lbs Pu Swivel Heavy Duty Casters |
| Wheel Capacity:: | 660lbs |
Side Brake Wheels Tread On Core Heavy Duty Casters Trolley Wheels 5 Inch
| Product Name: | 5 Inch Grey PVC Side Brake Wheels Tread On Core Casters Trolley Wheels Heavy Duty For Industrial Wholesales |
|---|---|
| Style:: | 5" Pvc Casters Side Lock |
| Construction:: | Welded |
Smooth PU Iron 4 Inch Medium Duty Ball Bearing Swivel Stem Caster Wheel With Lock
| Wheel Width: | 2 Inches |
|---|---|
| Wheel Material: | PU+Iron |
| Height: | 194mm |
Heavy Duty 4-Inch Steel Rubber Wheel Casters With Steel Covers For Smooth Mobility
| Feature: | Steel Covers |
|---|---|
| Wheel Core: | Cast Iron |
| Wheel Material: | Steel+Rubber |
Pressed Steel Heavy Duty Caster with Load Capacity Swivel Lock Included
| Material: | Steel/ Aluminum/ Plastic/ Rubber |
|---|---|
| Brake: | Yes/No |
| Wheel Type: | TPR/Plastic/ Rubber/ Polyurethane/ Phenolic/ V-Groove/ Steel |
Smooth Rotation PU Iron Hollow Core Caster Wheel for Heavy Duty Applications
| Height: | 194mm |
|---|---|
| Brake Type: | Total Lock |
| Mounting Size: | 3.75 X 2.75 Inches |
125mm 350kg Capacity Platform Trolley Heavy Duty Casters Wholesale Industrial Caster
| Product Name: | 350kg Capacity Black PP Fixed Wheel Platform Trolley Heavy Duty Casters Manufacturer China |
|---|---|
| Style:: | 350kg Pp Rigid Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 125mm |
Wholesale 8 inch Big Size Black Industrial Wheel Plate Mount PP Heavy Duty Casters Lock
| Product Name: | Wholesale 8 Inch Big Size Black Industrial Wheel Plate Mount PP Heavy Duty Casters Lock |
|---|---|
| Style:: | 8 Inch Side Brake Pp Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 8 Inch |
990LBS Capacity 6 Inch PU Swivel Locking Silent Heavy Duty Casters
| Product Name: | 990LBS Capacity 6 Inch Green PU Wheel Swivel Locking Silent Heavy Duty Casters For Industrial |
|---|---|
| Style:: | 6 Inch Pu Swivel Lock Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 6 Inch |

