All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ heavy duty industrial caster wheels ] match 593 Products.
Heavy Duty 350kg PU Cast Iron Swivel Caster Wheel Without Brake
| Wheel Material: | PU+Iron |
|---|---|
| Loaded Capacity: | 450-850kg |
| Wheel Type: | Hollow Core |
Flexible Turn 6 Inch Swivel Aluminium Core Heavy Duty Casters
| Product Name: | 6 Inch Aluminium Core PU High Capacity Wheel Top Plate Fixed Heavy Duty Casters For Sale |
|---|---|
| Style:: | 6 Inch Aluminium Pu Fixed Casters |
| Wheel Size:: | 6 Inch |
4x2 Inch Green 360 Degree Rotating Iron Core Heavy Duty Casters
| Product Name: | 4x2 Inch Small Size Green Wheel 360 Degree Rotating Iron Core PU Swivel Heavy Duty Casters For Sale |
|---|---|
| Style:: | Green Wheel Iron Pu Swivel Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 4x2 Inch |
6 Inch Green Soft PU Wheels Side Lock Cast Iron Polyurethane Swivel Caster Wheels Heavy Duty OEM
| Product Name: | 6 Inch Green Soft PU Wheels Side Lock Cast Iron Polyurethane Swivel Caster Wheels Heavy Duty OEM |
|---|---|
| Style:: | Iron Core Pu Side Lock Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 6 Inch |
6 Inch PVC Hollow Core Swivel Heavy Duty Casters Orange Color Wheels
| Product Name: | Orange Color Wheels 6 Inch PVC Hollow Core Swivel Casters Of Heavy Duty Casters Industrial Supplier China |
|---|---|
| Style:: | Pvc Swivel Heavy Duty Casters |
| Construction:: | Welded |
6 Inch Red PVC Heavy Duty Casters Swivel Plate Trolley Wheels
| Product Name: | 6 Inch Red PVC Heavy Duty Casters Swivel Plate Trolley Wheels |
|---|---|
| Style:: | Arc Tread Pvc Heavy Duty Swivel Wheel |
| Wheel Color:: | Red+Black |
Polyethylene 150x42mm Heavy Duty Casters With Green Painted Bracket
| Product Name: | 6 Inch Green Painted Top Plate Swivel Co-Polyethylene Heavy Duty Casters Industrial |
|---|---|
| Style:: | FP Swivel Heavy Duty Casters |
| Wheel Material:: | Co-Polyethylene |
125mm 550lbs Capacity Heavy Duty Casters Rubber Double Brake Wholesale
| Product Name: | 125mm 550lbs Top Plate Swivel Aluminium Core Rubber Heavy Duty Casters With Double Brake |
|---|---|
| Style:: | Aluminium Rubber Heavy Duty Caster |
| Wheel Color:: | Black+Silver |
WBD ODM Large Wheel 200mm Diameter Plate Black Plastic Heavy Duty Casters Swivel
| Product Name: | WBD ODM Large Wheel 200mm Diameter Plate Black Plastic Heavy Duty Casters Swivel |
|---|---|
| Style:: | 200mm Swivel Pp Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 200mm |
WBD Supply Direction Large Wheel 8" PP Rigid Heavy Duty Casters Bottom Plate
| Product Name: | WBD Supply Direction Large Wheel 8" PP Rigid Heavy Duty Casters Bottom Plate |
|---|---|
| Style:: | 8" Pp Rigid Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 8" |

