All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ heavy duty industrial caster wheels ] match 593 Products.
1100LBS Capacity 200mm Rigid Heat Resistant Heavy Duty Industrial Casters Wheel
| Product Name: | WBD Wholesales 1100LBS Capacity Heavy Duty Industrial Wheel 200mm Rigid Heat Resistant Casters China |
|---|---|
| Style:: | 200mm Rigid Heat Resistant Casters |
| Load Capacity:: | 1100lbs |
6" Rigid Plate Industrial Cast Iron Casters 2 Inch Wide Green Wheel Heavy Duty PU Caster Wheels OEM
| Product Name: | 6" Rigid Plate Industrial Cast Iron Casters 2 Inch Wide Green Wheel Heavy Duty PU Caster Wheels OEM |
|---|---|
| Style:: | 6" Pu Fixed Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 6" |
6x2 Inch Polyurethane Wheel Rigid Plate PU Heavy Duty Industrial Trolley Wheel Casters
| Product Name: | 6x2 Inch Blue Polyurethane Wheel Rigid Plate PU Heavy Duty Industrial Trolley Wheel Casters Supplys |
|---|---|
| Style:: | Blue PU Rigid Caster |
| Wheel Size:: | 6x2inch |
Steel Housing Heavy Duty Rubber Caster Wheel 8 Inch Durable Steel Rubber Combination Wheel Suitable for Warehouse Carts
| Type: | Swivel/Fixed/Brake Casters |
|---|---|
| Application: | Industry |
| Usage: | Indoor/Outdoor |
Heavy Duty Rubber Caster Wheels With Non Marking Treads And Load Capacity 100KG
| Color: | Black/Blue/ Green |
|---|---|
| Tread Type: | Non-Marking |
| Load Capacity: | 100-300 KG |
PVC 100x50mm Heavy Duty Swivel Caster Wheels For Industrial
| Product Name: | 4 Inch Swivel Rigid Plate Ball Bearing Hollow Orange Pvc Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | Hollow Pvc Heavy Duty Casters |
| Wheel Material:: | PVC+PP |
8 Inch 300kg Loading Heavy Duty Industrial Casters 304SS
| Product Name: | 8 Inch 300kg Load Capacity Top Plate Swivel Green Tpr Heavy Duty 304 Stainless Steel Casters |
|---|---|
| Style:: | Heavy Duty Tpr Stainless Steel Caster |
| Wheel Color:: | Black+Green |
Load Capacity 100 to 300 KG Heavy Duty Rubber Caster Wheel 8 Inch Black Blue Green Performance Heavy Load Transport Wheel
| Unit Weight: | 4kg-5kg |
|---|---|
| Wheel Diameter: | 3-8 Inches |
| Usage: | Indoor/Outdoor |
Industrial Roller Bearing Scaffolding Heavy Duty PU Caster Wheels for Heavy-Duty Equipment
| Manufacturer: | Ylcaster |
|---|---|
| Stem Material: | Solid Steel Core |
| Bracket Surface Treament: | Zinc Palated |
PP Wheel Type Caster Stem Furniture Durable Heavy Duty Industrial Grade Suitable for Office Chairs Tables and Cabinets Various Colors
| Usage: | Housing/Office/Small Cabinets/Baby Beds/Trolleys |
|---|---|
| Caster Type: | Ball Caters/Office Chair Caster/Transprent Caster |
| Finish: | Zinc Plated/Grip Ring Stem/Threaded Stem |

