All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ top plate swivel heavy duty casters ] match 466 Products.
100mm 396lbs Black Rubber Heavy Duty Casters With Side Lock
| Product Name: | WBD Manufactures 100mm 396lbs Capacity Black Rubber Swivel Heavy Duty Casters With Side Lock |
|---|---|
| Style:: | 4" Iron Rubber Heavy Duty Caster |
| Wheel Size:: | 4inchx2inch |
1188LBS Iron Core Polyurethane Heavy Duty Casters 360° Rotating 8x2 Inch PU Tread Swivel Trolley Wheels
| Product Name: | 8x2 Inch PU Tread Swivel Trolley Wheels 1188LBS Capacity Iron Core Polyurethane Heavy Duty Casters 360° Rotating |
|---|---|
| Style:: | PU Heavy Duty Swivel Caster |
| Wheel Color:: | Green+black |
Oem 1.5 Inch Top Plate Swivel Red Pu Light Duty Casters
| Product Name:: | 1.5 Inch High Load Top Plate Swivel Red Pu Light Duty Casters Oem |
|---|---|
| Material:: | PU |
| Bearing:: | Ball |
Red 230kg PU Fixed Plate 125mm Heavy Duty Casters
| Product Name: | 125mm Diameter Red Wheel 230kg PU Fixed Plate Heavy Duty Casters For Caster Wholesaler |
|---|---|
| Style:: | 125mm Pu Fixed Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 125mm |
Double Ball Bearing Plate Mounting Heavy Duty Casters 3.5 Swivel Radius 50mm Wheel
| Swivel Radius: | 3.5 Inches |
|---|---|
| Overall Height: | 7.5 Inches |
| Caster Type: | Heavy Duty |
5-3/4 Inch Overall Height Industrial Grade Casters 3-1/2 Inch Top Plate Swivel Radius
| Top Plate Swivel Radius: | 3-1/2 Inch |
|---|---|
| Overall Height: | 5-3/4 Inch |
| Wheel Diameter: | 4 Inch |
Flexible Turn 6 Inch Swivel Aluminium Core Heavy Duty Casters
| Product Name: | 6 Inch Aluminium Core PU High Capacity Wheel Top Plate Fixed Heavy Duty Casters For Sale |
|---|---|
| Style:: | 6 Inch Aluminium Pu Fixed Casters |
| Wheel Size:: | 6 Inch |
8 Inch Big Wheel Swivel Plate Hollow Core Heavy Duty Casters
| Product Name: | Direct Sales 8 Inch Big Wheel Swivel Plate Hollow Core Rubber Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | 8" Rubber Swivel Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 200mm |
Polyethylene 150x42mm Heavy Duty Casters With Green Painted Bracket
| Product Name: | 6 Inch Green Painted Top Plate Swivel Co-Polyethylene Heavy Duty Casters Industrial |
|---|---|
| Style:: | FP Swivel Heavy Duty Casters |
| Wheel Material:: | Co-Polyethylene |
150mm 280kg Loading Heavy Duty Casters With Brake
| Product Name: | 150mm 50mm Width Swivel Fixed Brake Plate Gray Pvc Hummer Tread Wheel Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | Gray Pvc Swivel Heavy Duty Casters |
| OBM:: | Available |

