All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ top plate swivel heavy duty casters ] match 489 Products.
Heavy Duty Zinc Painted Casters With Polyurethane Wheels Up To 837lbs Load Capacity Dual Ball Bearings
| Bracket Surface Treament: | Zinc Painted |
|---|---|
| Type: | Heavy Duty Casters |
| Load Capacity: | Up To 837lbs |
3-8 Inches Heavy Duty Threaded Stem Trolley Caster Wheels With 200-500kg Loading Capacity
| Wheel Diameter: | 3/4/5/6/8 Inches |
|---|---|
| Height: | 90mm-125mm |
| Type: | Threaded Stem/Top Plated |
837lbs Heavy Duty Polyurethane Caster Wheels Dual Ball Bearings Red Iron Centers
| Type: | Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Wheel Capacity: | 837lbs |
| Wheel Bearing: | Dual Ball Bearings |
300kg Loading Swivel Caster Wheels Heavy Duty , 6" Heavy Duty Locking Casters
| Product Name: | 6 Inch 50mm Width Top Plate Double Ball Bearing Thicken Plastic Pp Heavy Duty Casters With Lock |
|---|---|
| Style:: | Plastic Heavy Duty Casters |
| Wheel Material:: | Plastic |
PVC 100x50mm Heavy Duty Swivel Caster Wheels For Industrial
| Product Name: | 4 Inch Swivel Rigid Plate Ball Bearing Hollow Orange Pvc Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | Hollow Pvc Heavy Duty Casters |
| Wheel Material:: | PVC+PP |
230kg Loading Heavy Duty Swivel Casters With Brake , Orange PU 5 Inch Caster Wheels
| Product Name: | 5 Inch Swivel Rigid Plate Ball Bearing Hollow Orange Pu Heavy Duty Casters With Green Paint Bracket |
|---|---|
| Style:: | Hollow Pu Heavy Duty Casters |
| Wheel Color:: | Orange+Black |
5 Inch Heavy Duty Polyurethane Wheels Swivel Industrial Casters Red
| Product Name: | 5 Inch Heavy Duty Polyurethane Wheels Swivel Industrial Casters Red |
|---|---|
| Style:: | Swivel Polyurethane Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 5 Inch |
8 Inch 300kg Loading Heavy Duty Industrial Casters 304SS
| Product Name: | 8 Inch 300kg Load Capacity Top Plate Swivel Green Tpr Heavy Duty 304 Stainless Steel Casters |
|---|---|
| Style:: | Heavy Duty Tpr Stainless Steel Caster |
| Wheel Color:: | Black+Green |
5" Wheel 506LBS Capacity Gray TPR Heavy Duty Plate Mount Casters
| Product Name: | WBD Wholesales 5" Wheel 506LBS Capacity Gray TPR Rigid Plate Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | 5" TPR Rigid Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 5" |
Heavy Duty Polyurethane Casters Red Dual Ball Bearings 837lbs Load Capacity
| Wheel Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Wheel Capacity: | 837lbs |
| Color: | Red |

