All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ top plate heavy duty rigid casters ] match 167 Products.
6x3 inch Wide Caster Wheel 3300lbs Super Heavy Duty Casters Green Iron PU OEM
| Product Name: | 6x3inch Wide Caster Wheel 3300lbs Capacity Super Heavy Duty Iron PU Casters Green OEM |
|---|---|
| Style:: | Super Heavy Duty Rigid Pu Caster |
| Wheel Color:: | Green+Black |
2 Inch Heavy Duty Iron PU Low Profile Casters High Quality Machine Caster Wheels
| Product Name: | 2 Inch Heavy Duty Iron PU Low Profile Casters High Quality Machine Caster Wheels |
|---|---|
| Style:: | Heavy Duty Low Profile Casters |
| Wheel Color:: | Red+Black |
ISO9001 200mm Heavy Duty Castors Heat Resistant With Roller Bearing
| Product Name: | 200mm Heavy Duty Plate Swivel Roller Bearing Phenolic 260℃ Heat Resistant Caster Wheels With Side Lock |
|---|---|
| Style:: | Heavy Duty Heat Resistant Caster Wheels |
| Wheel Diameter:: | 200 Mm |
Heavy Duty Zinc Painted Casters With Polyurethane Wheels Up To 837lbs Load Capacity Dual Ball Bearings
| Bracket Surface Treament: | Zinc Painted |
|---|---|
| Type: | Heavy Duty Casters |
| Load Capacity: | Up To 837lbs |
Bolt Hole Spacing 25 Inches Trolley Wheels Heavy Duty Designed for Trolley Cart Featuring Plate Size 4 X 45 Inches and Sturdy
| Load Capacity: | 200-500kg |
|---|---|
| Stem Size: | M12x15mm |
| Mount: | Swivel, Rigid, Locking |
837lbs Load Capacity Heavy Duty Casters Red Polyurethane Wheels Iron Wheel Center
| Color: | Red |
|---|---|
| Load Capacity: | Up To 837lbs |
| Wheel Center: | Iron |
Plate Stem Bolt Hole Heavy Duty Casters With Zinc Painted Bracket For Industrial
| Bearing: | Ball Bearing |
|---|---|
| Overall Length: | 144mm |
| Load Capacity: | Up To 837lbs |
Heavy Duty Red Polyurethane Casters Zinc Painted Bracket 837lbs Load Capacity
| Load Capacity: | Up To 837lbs |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Wheel Material: | Polyurethane |
Heavy Duty Trolley Cart Wheels With 2.5 Bolt Hole Spacing Rubber / Nylon Swivel / Rigid
| Type: | Threaded Stem/Top Plated |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Bolt Hole Spacing: | 2.5 Inches |
Versatile Stem Size M12x15mm Caster Wheels 3 Inch Steel for Trolley Cart
| Material: | Rubber/PU/Nylon/TPR |
|---|---|
| Wheel Diameter: | 3/4/5/6/8 Inches |
| Type: | Threaded Stem/Top Plated |

