All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ top plate heavy duty rigid casters ] match 167 Products.
8 Inch 300kg Loading Heavy Duty Industrial Casters 304SS
| Product Name: | 8 Inch 300kg Load Capacity Top Plate Swivel Green Tpr Heavy Duty 304 Stainless Steel Casters |
|---|---|
| Style:: | Heavy Duty Tpr Stainless Steel Caster |
| Wheel Color:: | Black+Green |
Heavy Duty Trolley Casters With Swivel / Rigid / Locking Mount
| Mount: | Swivel, Rigid, Locking |
|---|---|
| Wheel Diameter: | 3/4/5/6/8 Inches |
| Usage: | Trolley Cart |
Industrial Roller Bearing Scaffolding Heavy Duty PU Caster Wheels for Heavy-Duty Equipment
| Manufacturer: | Ylcaster |
|---|---|
| Stem Material: | Solid Steel Core |
| Bracket Surface Treament: | Zinc Palated |
Heavy Duty Scaffolding Casters With Zinc Plated Bracket
| Application: | Transportation |
|---|---|
| Bracket Surface Treament: | Zinc Palated |
| Load Capacity: | 200/250kg |
Steel Treaded Stem Heavy Duty Scaffolding Caster Pu Wheel With Roller Bearing / Double Ball Bearing
| Application: | Transportation |
|---|---|
| Bearing: | Roller Bearing/Double Ball Bearing |
| Usage: | Scaffoldings |
286lbs Loading Heavy Duty Lockable Casters , 150mm Castor Wheels
| Product Name: | 150mm Diameter 286lbs Load Capacity Swivel Plate Locking Rubber Dust Can Caster Wheels |
|---|---|
| Style:: | Dust Can Caster With Brake |
| Wheel Diameter:: | 150 Mm |
Rigid Wheel Fixed Plate Heavy Duty Casters 6" Diameter 880lbs Capacity
| Product Name: | 6" Diameter 880lbs Capacity PP Rigid Wheel Fixed Plate Heavy Duty Casters Factory China |
|---|---|
| Style:: | 6" Pp Rigid Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 6" |
3-8 Inches Heavy Duty Threaded Stem Trolley Caster Wheels With 200-500kg Loading Capacity
| Wheel Diameter: | 3/4/5/6/8 Inches |
|---|---|
| Height: | 90mm-125mm |
| Type: | Threaded Stem/Top Plated |
8x2 Inch Swivel Plate 660LBS Furniture Lockable Caster Wheels
| Product Name: | 8x2 Inch Swivel Plate Wheel 660LBS Capacity Iron Casters For Furniture Heavy Duty With Lock For Sales |
|---|---|
| Style:: | 8 Inch Heavy Duty Iron Swivel Lock Casters |
| Wheel Size:: | 8x2 Inch |
200/250kg Load Capacity Scaffoldings Heavy Duty PU Caster Wheels for Industrial Applications
| Stem Material: | Solid Steel Core |
|---|---|
| Bracket Surface Treament: | Zinc Palated |
| Manufacturer: | Ylcaster |

