All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ top plate heavy duty rigid casters ] match 167 Products.
Industrial Bolt-Hole Casters With Heavy Duty Design And Iron Wheel Center
| Type: | Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Bracket Surface Treament: | Zinc Painted |
| Bearing: | Ball Bearing |
Heavy Duty Casters Iron PU Caster Wheel Incorporating Dual Ball Bearings Ensuring Smooth Rolling and High Load Capacity
| Size: | 100mm |
|---|---|
| Wheel Capacity: | 837lbs |
| Bracket Surface Treament: | Zinc Painted |
Swivel/Rigid/Double Brake Mobile Scaffolding Caster Wheel for Heavy-Duty Scaffoldings
| Treaded Stem Material: | Steel |
|---|---|
| Bracket Surface Treament: | Zinc Palated |
| Wheel Width: | 50mm |
8" Iron Core Rubber Heavy Duty Casters Rigid Wheel Top Plate
| Product Name: | WBD Supplys 8" Iron Core Rubber Rigid Wheel Top Plate Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | 8" Rubber Fixed Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 8x2 Inch |
300kg 6x2" Anti Rust Heavy Duty Rigid Plate 304SS Pu Caster Wheel
| Product Name: | WBD Manufactures 6x2" Anti-rust Heavy Duty Rigid Plate 304SS Red PU Casters For Seafood Trolleys |
|---|---|
| Style:: | Heavy Duty PU 304ss Rigid Caster |
| Wheel Color:: | Red |
Heavy Duty Threaded Stem Top Plated Trolley Wheels 90MM-125MM Swivel / Rigid / Locking
| Usage: | Trolley Cart |
|---|---|
| Height: | 90mm-125mm |
| Plate Size: | 4 X 4.5 Inches |
100mm Diameter Heavy Duty Casters For Industrial Trolleys Wholesale Plastic Casters
| Product Name: | 100mm Diameter Solid PP Wheel Rigid Plate Heavy Duty Casters For Industrial Trolleys |
|---|---|
| Style:: | 100mm Pp Rigid Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 100mm |
5" Wheel 506LBS Capacity Gray TPR Heavy Duty Plate Mount Casters
| Product Name: | WBD Wholesales 5" Wheel 506LBS Capacity Gray TPR Rigid Plate Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | 5" TPR Rigid Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 5" |
8 Inch FLat Tread PU Wheel 660LBS Dolly Heavy Duty Casters
| Product Name: | 8 Inch FLat Tread PU Wheel 660LBS Rigid Plate Heavy Duty Casters Manufacturer China |
|---|---|
| Style:: | 8 Inch Pu Fixed Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 8 Inch |
OEM 125mm Heavy Duty Casters 200kg Capacity Fixed Plate Caster Wheel Manufacturer
| Product Name: | OEM Rubber Wheel 125mm 200kg Capacity Fixed Plate Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | 5" Rubber Fixed Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 5 Inch |

