All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ top plate heavy duty rigid casters ] match 167 Products.
3 Inch Steel Caster Wheels With 2.5 Inch Bolt Hole Spacing
| Stem Size: | M12x15mm |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Plate Size: | 4 X 4.5 Inches |
Heavy Duty Trolley Wheels with 4 X 4.5 Inches Plate
| Material: | Rubber/PU/Nylon/TPR |
|---|---|
| Wheel Diameter: | 3/4/5/6/8 Inches |
| Load Capacity: | 200-500kg |
Trolley Wheels Heavy Duty for Nylon Bearing and Durable Trolley Cart Movement
| Load Capacity: | 200-500kg |
|---|---|
| Stem Size: | M12x15mm |
| Type: | Threaded Stem/Top Plated |
Heavy Duty Swivel Rubber Top Plate Castor Wheel Ball Bearing
| Material: | Rubber/PU/Nylon/TPR |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Type: | Threaded Stem/Top Plated |
200mm Silver Color 300kg Capacity Hollow Core Rigid Caster Wheels Flat Tread
| Product Name: | Factory Sales 200mm Silver Iron Wheel 300kg Capacity Hollow Core Rigid Heavy Duty Casters Furniture |
|---|---|
| Style:: | 200mm Side Lock Iron Casters |
| Wheel Size:: | 20 Cm |
Top Plate Steel Wheel 280kg Capacity Side Lock 150mm Castor Wheels
| Product Name: | WBD Manufactures 150mm Diameter Top Plate Steel Wheel 280kg Capacity Side Lock Swivel Caster Heavy Duty |
|---|---|
| Style:: | 150mm Iron Furniture Casters Side Lock |
| Wheel Size:: | 150mm |
Polyurethane Heavy Duty Casters With Dual Ball Bearings For Trolleys 100mm
| Wheel Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Size: | 100mm |
| Wheel Bearing: | Dual Ball Bearings |
Up To 837lbs Load Capacity Heavy Duty Casters With Polyurethane Wheel Material Zinc Painted Bracket Surface Treatment
| Load Capacity: | Up To 837lbs |
|---|---|
| Bracket Surface Treament: | Zinc Painted |
| Wheel Material: | Polyurethane |
PU 75mm Low Profile Heavy Duty Casters , 500kg High Capacity Polyurethane Wheels
| Product Name: | 75x50mm 1100lbs 500kg Top Plate Swivel Cast Iron Core Red Pu Low Profile Caster Wheels |
|---|---|
| Style:: | Heavy Duty Low Profile Caster Wheels |
| Wheel Color:: | Red+Black |
PU 350kg Capacity 6 Inch Heavy Duty Caster Wheels For Industrial
| Product Name: | 6 Inch Diameter 2 Inch Width Swivel Plate Arc Tread Red Pu Iron Core Heavy Duty Casters For Industrial |
|---|---|
| Style:: | Arc Tread PU Heavy Duty Swivel Caster |
| Wheel Color:: | Red+Silver |

