All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial rubber caster wheels ] match 260 Products.
Amazon Hot Models 4 A Set Fancy Furniture Casters Tpr Castor Wheel Double Top Plate Swivel Caster
| Features: | Easy To Install |
|---|---|
| Material: | Thermoplastic Rubber |
| Mounting TypeTreatment: | Plate Mount |
Manufacturer Direct Supply Guangdong Furniture Casters 4 Piece Set Tpr Castor Wheel Double Top Plate Swivel Caster
| Features: | Easy To Install |
|---|---|
| Material: | Thermoplastic Rubber |
| Mounting TypeTreatment: | Plate Mount |
3-1/2 Inch Top Plate Swivel Radius Medium Duty Casters With 1/4 Inch Bolt Hole Size
| Bearing Type: | Ball Bearing |
|---|---|
| Brake Type: | Side Lock |
| Wheel Diameter: | 4 Inch |
Light Duty Steel Casters Load Capacity Up To 144 Lbs 2-4 Inches Plain Bearing Plastic Wheel Core
| Load Capacity: | Up To 144 Lbs |
|---|---|
| Temperature Range: | -20 To +100 Degrees Celsius |
| Housing Material: | Steel |
Smooth Tread Plastic Wheel Core Light Duty Casters for Plate Mounting Applications
| Wheel Diameter: | 2-4 Inches |
|---|---|
| Brake Type: | Total Lock, Swivel Lock |
| Finish: | Zinc Plated |
Heavy Duty 2.5 Inches Bolt Hole Spacing Trolley Wheels 90-125mm For Carts
| Height: | 90mm-125mm |
|---|---|
| Stem Size: | M12x15mm |
| Type: | Threaded Stem/Top Plated |
Heavy Duty Threaded Stem Top Plated Trolley Wheels 90MM-125MM Swivel / Rigid / Locking
| Usage: | Trolley Cart |
|---|---|
| Height: | 90mm-125mm |
| Plate Size: | 4 X 4.5 Inches |
TPR Hands Free Side Brake Pedal Swivel 6" Braked Swivel Castors
| Product Name: | 6" Side Brake TPR Wheel Gray Single Pedal Swivel Heavy Duty Casters Supplier |
|---|---|
| Style:: | 6" TPR Side Brake Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 6" |
Threaded Stem Mounting Type Rolling Castors With Load Capacity 5000 Lbs
| Overall Height: | 2-12 Inches |
|---|---|
| Bearing Type: | Ball Bearing/Precision Ball Bearing/Delrin Bearing/Sleeve Bearing |
| Temperature Range: | Up To 300°F |
YlCaster Adjustable Universal Black Mobile Base Fridge Stand with 4 Strong Feet
| Application: | Furniture Hardware,Washing Machine,refrigerator |
|---|---|
| Color: | Black |
| Material: | Modified PP+Stainless Steel Tube+PVC Plastic Wheels |

