All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial rubber caster wheels ] match 257 Products.
Light Duty Grey Steel Casters Total Lock Swivel 19-24mm Wheel Plain Bearing -20 To 100.C
| Brake Type: | Total Lock, Swivel Lock |
|---|---|
| Temperature Range: | -20 To +100 Degrees Celsius |
| Swivel Radius: | 2-4 Inches |
230kg Capacity TPR Swivel Plate Soft Casters Ball Bearing 125mm Castor Wheels
| Product Name: | Factory Sales 230kg Capacity 125mm Grey TPR Wheel Swivel Plate Soft Heavy Duty Casters Ball Bearing |
|---|---|
| Style:: | 125mm TPR Swivel Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 125mm |
300Lbs Load Capacity Workbench Casters With Zinc Plated Finish
| Wheel Diameter: | 2.5 Inches |
|---|---|
| Load Capacity: | 300 Lbs |
| Wheel Type: | Swivel With Brake |
Smooth Wheel Tread Light Duty Plate Casters Steel Housing Total Lock Brake -20 To 100° C
| Temperature Range: | -20 To +100 Degrees Celsius |
|---|---|
| Brake Type: | Total Lock, Swivel Lock |
| Wheel Width: | 19-24mm |
Heavy Duty Trolley Wheels with 4 X 4.5 Inches Plate
| Material: | Rubber/PU/Nylon/TPR |
|---|---|
| Wheel Diameter: | 3/4/5/6/8 Inches |
| Load Capacity: | 200-500kg |
2-4 Inches Soft Casters Plastic Wheel Core for Office Furniture
| Swivel Radius: | 2-4 Inches |
|---|---|
| Wheel Color: | Grey |
| Load Capacity: | Up To 144 Lbs |
90mm Rubber Threaded Stem Ball Bearing Trolley Cart Wheels
| Height: | 90mm-125mm |
|---|---|
| Plate Size: | 4 X 4.5 Inches |
| Material: | Rubber/PU/Nylon/TPR |
80kg Capacity 3 Inch Gray Wheel Twin Wheel TPR Swivel Plate Casters
| Product Name: | YLcaster Wholesales 3 Inch Gray Wheel Twin-wheel TPR Swivel Plate Casters 80kg Capacity |
|---|---|
| Style:: | Twin Wheel TPR Swivel Casters |
| Wheel Color:: | Gray |
75MM Rotating 80kg Load Capacity Bolt Hole TPR Casters With Lock
| Product Name: | 75MM Rotating Wheel 80kg Load Capacity Light Duty Bolt Hole TPR Casters With Lock Manufacturer China |
|---|---|
| Style:: | Twin Wheel TPR Swivel Lock Casters |
| Wheel Color:: | Grey |
100x27mm 360° Rotating Bolt Hole Swivel Head TPR Furnitures Light Duty Casters With Total Brake
| Product Name: | 100x27mm Wheel Total Brake 360° Rotating Bolt Hole Swivel Head Grey TPR Light Duty Casters Furnitures |
|---|---|
| Style:: | Light Duty Bolt Hole Brake Tpr Casters |
| Bracket Material:: | Steel |

