All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial rubber caster wheels ] match 260 Products.
Plate Mounting Type Light Duty Casters For Temperature Range -20 To 100 Degrees Celsius
| Mounting Type: | Plate |
|---|---|
| Wheel Bearing: | Plain Bearing |
| Housing Material: | Steel |
Steel Plate Mount Light Duty Casters With Plain Bearing Plastic Wheel Core Total Lock/Swivel Lock Brake
| Wheel Bearing: | Plain Bearing |
|---|---|
| Housing Material: | Steel |
| Load Capacity: | Up To 144 Lbs |
Steel Plate Swivel Casters For Light Loads 19-24mm Grey Wheels Up To 144 Lbs
| Load Capacity: | Up To 144 Lbs |
|---|---|
| Housing Material: | Steel |
| Mounting Type: | Plate |
3 Inch Medical Plate Casters 275lbs Load Capacity Precision Ball Bearing Nylon Bracket
| Bolt Hole Spacing: | 76*61mm |
|---|---|
| Wheel Diameter: | 3 Inches |
| Type: | Plate |
Green Kick Bar Type Floor Lock for Heavy Duty Loads and Increased Stability
| Surface Treatment: | Galvanized Plated |
|---|---|
| Top Plate Size: | 100*100*85*85 |
| Load Capacity: | 300kg |
Grey Plastic Wheel Core Zinc Plated Light Duty Casters for Easy Maneuvering
| Swivel Radius: | 2-4 Inches |
|---|---|
| Wheel Tread: | Smooth |
| Wheel Material: | TPR |
4/5/6/8 Inches Ball Bearing Swivel Rigid Locking Trolley Cart Wheels Threaded Stem Top Plate Mounted
| Bearing: | Ball Bearing |
|---|---|
| Mount: | Swivel, Rigid, Locking |
| Wheel Diameter: | 3/4/5/6/8 Inches |
880LBS Capacity Heat Resistant Rotating 6" Drying Rack Trolley Casters
| Product Name: | 880LBS Capacity Heat Resistant Rotating Wheel 6" Drying Rack Trolley Casters Manufacturer China |
|---|---|
| Style:: | 6" Drying Rack Trolley Casters |
| Capacity:: | 880lbs |
Heavy Duty Casters With Total Lock Brake And Ball Bearing For Moving Equipment
| Brake Type: | Total Lock |
|---|---|
| Bearing Type: | Ball Bearing X1 |
| Capacity: | 90-135kg |
6 Inch Polyurethane Flat Single Wheels For Heavy Duty Industrial Casters
| Product Name: | 6inch Aluminium Core Orange Polyurethane Flat Single Wheels For Heavy Duty Industrial Casters |
|---|---|
| Wheel Color:: | Orange |
| Wheel Diameter:: | 4inch/5inch/6inch/8inch/10inch |

