All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial rubber caster wheels ] match 257 Products.
Noiseless And Wear Resistant Trolley Wheels With M12x15mm Threaded Stem
| Plate Size: | 4 X 4.5 Inches |
|---|---|
| Height: | 90mm-125mm |
| Bearing: | Ball Bearing |
Capacity Casters 4 Inch Wheel Diameter Top Plate Swivel Radius 3-1/2 Inch For Heavy Loads And High Weight Capacity
| Top Plate Swivel Radius: | 3-1/2 Inch |
|---|---|
| Finish: | Zinc Plated |
| Wheel Width: | 3 4 5 6 Inch |
20kg Loading 40mm Rubber Light Duty Casters ISO9001
| Product Name: | 40mm Swivel Plate Gray Thermoplastic Rubber Light Duty Casters With Side Brake |
|---|---|
| Style:: | Light Duty Tpr Casters |
| Wheel Size:: | 40x16.3mm |
Black Color 5 Inch Aluminium Core Rubber Swivel Ball Bearing Casters
| Product Name: | 5 Inch Black Color Heavy Duty European Aluminium Core Rubber Swivel Ball Bearing Casters Factory China |
|---|---|
| Style:: | Aluminium Rubber Heavy Duty Swivel Industrial Casters |
| Wheel Size:: | 5 Inch |
50mm Load Capacity 200/250kg Industrial Scaffolding Wheels with Double Ball Bearing Zinc Plated Surface
| Wheel Width: | 50mm |
|---|---|
| Bearing: | Roller Bearing/Double Ball Bearing |
| Treaded Stem Material: | Steel |
TPR Bolt Hole Spacing 2.5 Inches Industrial Heavy Duty Trolley Wheels 8 Inches
| Bolt Hole Spacing: | 2.5 Inches |
|---|---|
| Type: | Threaded Stem/Top Plated |
| Bearing: | Ball Bearing |
100mm Diameter Heavy Duty Casters For Industrial Trolleys Wholesale Plastic Casters
| Product Name: | 100mm Diameter Solid PP Wheel Rigid Plate Heavy Duty Casters For Industrial Trolleys |
|---|---|
| Style:: | 100mm Pp Rigid Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 100mm |
5" Wheel 506LBS Capacity Gray TPR Heavy Duty Plate Mount Casters
| Product Name: | WBD Wholesales 5" Wheel 506LBS Capacity Gray TPR Rigid Plate Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | 5" TPR Rigid Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 5" |
8 Inch Silent TPR Thermoplastic Rubber 616LBS Directional Locking Swivel Casters
| Product Name: | 8 Inch Big Size Silent TPR Wheel 616LBS Capacity Swivel Locking Heavy Duty Casters Wholesale |
|---|---|
| Style:: | 8 Inch TPR Side Lock Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 8 Inch |
Gray Wheel Color Medium Duty Casters With Ball Bearing 5-3/4 Inch Overall Height
| Temperature Range: | 0 To 180 Degrees F |
|---|---|
| Bearing Type: | Ball Bearing |
| Wheel Color: | Gray |

