All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial rubber caster wheels ] match 260 Products.
5" Wheel 506LBS Capacity Gray TPR Heavy Duty Plate Mount Casters
| Product Name: | WBD Wholesales 5" Wheel 506LBS Capacity Gray TPR Rigid Plate Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | 5" TPR Rigid Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 5" |
Gray Wheel Color Medium Duty Casters With Ball Bearing 5-3/4 Inch Overall Height
| Temperature Range: | 0 To 180 Degrees F |
|---|---|
| Bearing Type: | Ball Bearing |
| Wheel Color: | Gray |
Polyurethane Heavy Duty Casters With Dual Ball Bearings For Trolleys 100mm
| Wheel Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Size: | 100mm |
| Wheel Bearing: | Dual Ball Bearings |
Iron Wheel Center Heavy Duty Casters Red Load Capacity Up To 837lbs For Heavy Loads
| Load Capacity: | Up To 837lbs |
|---|---|
| Bracket Surface Treament: | Zinc Painted |
| Wheel Capacity: | 837lbs |
90mm-125mm Height Trolley Wheels Heavy Duty 4 X 4.5 Inches Plate Size for Trolley Cart Heavy Duty Long-lasting
| Bolt Hole Spacing: | 2.5 Inches |
|---|---|
| Type: | Threaded Stem/Top Plated |
| Bearing: | Ball Bearing |
Locking Mount Trolley Wheels Heavy Duty Threaded Stem Bolt Hole Spacing 2.5 Inches for Heavy Duty Applications
| Mount: | Swivel, Rigid, Locking |
|---|---|
| Wheel Diameter: | 3/4/5/6/8 Inches |
| Plate Size: | 4 X 4.5 Inches |
150mm Elastic Rubber Heavy Duty Casters With 462lbs Loading Swivel Plate
| Product Name: | 200mm 462lbs Top Plate Swivel Steel Core Rubber Heavy Duty Casters With Total Brake |
|---|---|
| Style:: | Elastic Rubber Heavy Duty Caster |
| Color:: | Gold+Gray |
90mm Height 5 Inches Bolt Hole Casters With 200kg 300kg 400kg 500kg Load Capacity
| Stem Size: | M12x15mm |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Load Capacity: | 200-500kg |
3 Inch Medium-load Casters With 1/4 Inch Bolt Hole Smooth And Easy Movement
| Bolt Hole Size: | 1/4 Inch |
|---|---|
| Bearing Type: | Ball Bearing/Double Ball Bearing |
| Temperature Range: | 0 To 180 Degrees F |
Environmental Friendly Furniture Casters Office Chair Casters for Eco-Friendly Movement
| Color: | White/ Black/ Red/ Yellow/ Green/ Blue/ Brown Etc |
|---|---|
| Finish: | Zinc Plated/Grip Ring Stem/Threaded Stem |
| Feature: | Environmental Friendly |

