All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial casters ] match 786 Products.
Industrial More Products with Certification ISO Rosh CE and Stretching Height 151/172/198/248mm
| Color: | Green |
|---|---|
| Load Capacity: | 300kg |
| Top Plate Size: | 100*100*85*85 |
2-4 Inches Soft Casters Plastic Wheel Core for Office Furniture
| Swivel Radius: | 2-4 Inches |
|---|---|
| Wheel Color: | Grey |
| Load Capacity: | Up To 144 Lbs |
Heavy Duty 2-4 Inches Light Duty Casters for Tough and Demanding Environments
| Wheel Diameter: | 2-4 Inches |
|---|---|
| Wheel Core: | Plastic |
| Wheel Tread: | Smooth |
Stainless Steel Medical Casters with Double Brake and Loaded Capacity 275lbs Durable Heavy Duty Medical Equipment Wheels
| Bracket Material: | Nylon |
|---|---|
| Type: | Plate |
| Load Capacity: | 125kg |
4 Inch Wheel Size Medical Casters Nylon Bracket Smooth Rolling Wheels for Medical Devices Hospital Bed Mobility Solutions
| Type: | Plate |
|---|---|
| Brake: | Double Brake |
| Wheel Diameter: | 3 Inches |
220lbs Loading Industrial Trolley Wheels , PP 5 Inch Trolley Wheels
| Product Name: | 5 Inch 220lbs Capacity Dual Locking Gray Pp Swivel Medium Duty Casters For Industrial Trolleys |
|---|---|
| Style:: | Medium Duty Casters Gray |
| Wheel Material:: | PP |
Polyethylene 150x42mm Heavy Duty Casters With Green Painted Bracket
| Product Name: | 6 Inch Green Painted Top Plate Swivel Co-Polyethylene Heavy Duty Casters Industrial |
|---|---|
| Style:: | FP Swivel Heavy Duty Casters |
| Wheel Material:: | Co-Polyethylene |
PU 8 Inch Swivel Caster Wheels , 400kg Capacity Orange Caster Wheels
| Product Name: | 8 Inch Diameter 2 Inch Width Top Plate Korea Type Iron Core Green Pu Strengthen Heavy Duty Casters For Industrial |
|---|---|
| Style:: | Iron PU Heavy Duty Swivel Caster |
| Wheel Color:: | Yellow+Silver |
Black 200kg Loading 3inch Nylon Casters With Plain Bearing
| Product Name: | 3inch Plate Swivel Black Nylon Twin Wheel Low Profile Caster Wheels Industrial |
|---|---|
| Style:: | Nylon Low Profile Caster Wheels |
| Wheel Color:: | Black |
Thermoplastic Rubber 150mm 250kg Rigid Directional Locking Swivel Casters
| Product Name: | WBD Sales 150mm Gray Soft Direction Wheel 250kg Capacity TPR Rigid Heavy Duty Casters For Retailers |
|---|---|
| Style:: | 150mm TPR Rigid Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 150mm |

